„Hlavní je, že nám perfektně vyšlo počasí a něco jsme potrénovali,“ těší trenéra Sokola Michala Lukůvku.

Jeho tým sehraje první přípravný duel teď o víkendu. Na umělé trávě ve Veselí nad Moravou vyzve Uherský Ostroh. V dalších zápasech se Nedakoničtí utkají ještě s KENem Veselí, Polešovicemi, generálku obstará souboj s Kostelany.

Právě s nimi se hráči Sokola od konce podzimu nepřetržitě scházejí v boršické hale, kde se udržují v kondici, hrají fotbal. „Až do soustředění jsme byli jenom v hale, nyní už půjdeme i ven. Trénovat chceme dvakrát týdně,“ říká Lukůvka.

Jedinou novou tváří je Pavel Dvouletý. Dvaadvacetiletý mladík patří mezi odchovance Nedakonic, naposledy působil ve Zlechově.

Naopak mimo hru jsou dlouhodobí marodi Radim Balíček a Vladimír Beránek. Oba borci se vážně zranili hned na začátku podzimu, od té doby laborují. Zatímco Balíčka čeká operace kolena, Beránek si ve Strání utrhl achilovku a kariéru v dvaapadesáti letech raději ukončil.

Fotbalisté Jalubí (červenobílé dresy) v domácím hodovém utkání 8. kola okresního přeboru Uherskohradišťska  prohráli s Huštěnovicemi 1:3.
Huštěnovice mají další posilu. Z Nivnice zlákaly zpět odchovance Otrusiníka

Jiný veterán David Kopčil se na jarní části připravuje individuálně. „David je zkušený hráč, sám nejlíp ví, co potřebuje. Nechceme, aby s námi chodil do haly, kde tělo nejvíce trpí. Jsme dohodnutí, že se ukáže až před sezonou,“ uvedl Lukůvka.

Fotbalistům Nedakonic podzim příliš nevyšel, takže na jaře budou mít co dělat, aby se v okresním přeboru Uherskohradišťska udrželi. Po první polovině sezony jsou se čtrnácti body jedenácté.

„V žádném případě nechceme hrát o záchranu,“ dodává kouč Sokola.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...