Úterní rozhodnutí FAČR jej přitom nepřekvapilo. „Výkonnému výboru nezbývalo nic jiného, než k danému kroku přistoupit. Obávám se, že pro naši politickou garnituru je sport v žebříčku až úplně na chvostu. Nikdy nebylo doloženo, jak je zejména venkovní amatérský a mládežnický sport nebezpečný, respektive jakou měrou se podílel na celkovém počtu "pozitivně" testovaných lidí. V době, kdy prochází sportovní veřejnost každotýdenním testováním to prostě nelze pochopit,“ stále nechápavě kroutí hlavou zkušený funkcionář, který reakce okresních klubů teprve sbírá.

„Soutěže okresního fotbalu jsou až posledním článkem v hierarchii soutěží a nikdy nesmí být rozhodnutí o organizaci soutěží ve zjevném rozporu se soutěžním řádem FAČR. Určitě se nějaká úprava dá očekávat a pokud k tomu dojde, bude zapracována do rozlosování soutěží pro další sezonu 2021/22,“ upozornil Miko. „Pořád mám však v hlavě tabulku rozvolňování, kdy sport venku v počtu 20-ti!!! osob je povolen až při incidenci méně jak 75 na 100 tisíc obyvatel týdně. Kdyby to nebylo k pláči, je toto číslo opravdu komické a slovy parafrázuji klasika: Tento způsob rozhodování o venkovním sportu zdá se mi poněkud nešťastným,“ rýpl si Miko.

Současně očekává, že nadcházející jarní čas většina klubů využije nejen k tréninkům, ale i přípravným zápasům. „Už loni se náš okres pokusil rozběhnout "neoficiální soutěže", narazil však u epidemiologů a doporučení FAČR. Nakonec se odehrálo několik miniturnajů a spousta přátelských utkání a okresní svaz se na tomto podílel delegací rozhodčích, v případě mládeže i refundací odměn pro rozhodčí. Předpokládám, že ani letos tomu nebude jinak,“ dodal František Miko.