„Je výhoda, že jsme pořadatelé, protože jsme se na Svátek fotbalu kvalifikovali přímo, takže letos se finálového klání zúčastní hned dva týmy ze Zlínského kraje,“ těší nejen učitele pořadatelské školy ZŠ Sportovní Uherské Hradiště Petra Chvojku.

Středeční okresní finálový turnaj byl mimořádný, největší ze všech ročníků. „Protože letos přibyla nová kategorie malotřídek, takže McDonald’s Cupu se mohly zúčastnit i školy, které mají pospojované některé ročníky,“ vysvětluje Chvojka.

Na atletickém stadionu Dany Zátopkové v Uherském Hradišti se tak v chladném počasí celkem představilo pět družstev malotřídek, osm týmů mladší kategorie a stejný počet celků starší kategorie.

O postup do krajského finále, které se koná za týden ve středu 10. května ve Zlíně na Vršavě, bojovali také chlapci a dívky ze základních škol ve Starém Městě, Kunovic u Pálenice, Hluku, Havřic, Bílovic, Tupes, Traplic, Nivnice, Šumic, Bojkovic, Pod Vinohrady a Mariánské náměstí v Uherském Brodě. 

Zdroj: Libor Kopl

V kategorii malotřídek se utkaly děti z Ořechova, Huštěnovic, Horního Němčí, Boršic u Blatnice a Kněžpole.

Do Brna na další kolo největšího fotbalového turnaje se zase těší děti z Huštěnovic, které ovládly novou kategorii malotřídek.

Do Zlína se nakonec podívají mladí Hlučané a možná trochu překvapivě i chlapci z Tupes.

Žáci ze Základní školy Sportovní, kteří znovu v okrese neměli konkurenci, pošetří síly na celorepublikové finále.

Před rokem oba týmy z Uherského Hradiště braly v Teplicích medaili. Mladší chlapci skončili Na Stínadlech třetí, starší kluci dokonce celý turnaj premiérově ovládli. Nižší ročníky na obhajobu nemyslí. „Necítíme se jako favorit,“ odmítá roli aspiranta na celkové prvenství Chvojka. „Loni jsem věděl, že máme nabito, spoustu šikovných kluků v týmu, takže minimálně v medaili jsem i přes velkou konkurenci věřil. Letos nejsme tak silní, ale šance na dobrý výsledek je vždycky,“ ví dobře.

Celorepublikové finále se na Slovácko vrací po devíti letech, takže domácí chlapci budou mít v domácím prostředí velkou motivaci uspět. „Je to pro nás velká čest, ale také spousta práce. Snad se akce povede,“ přeje si nejen Chvojka.

McDonald’s Cup 2023, okresní finále Uherské Hradiště
Starší kategorie (žáci 4.–5. tříd)
Finále: ZŠ Sportovní –ZŠ Tupesy 12:1
O 3. místo: ZŠ Bílovice - ZŠ Uherský Brod – Mariánské náměstí 0:5
Semifinále: ZŠ Bílovice - ZŠ Tupesy 1:2, ZŠ Sportovní - ZŠ Uherský Brod – Mariánské náměstí 5:0
Konečné pořadí: 1. ZŠ Sportovní, 2. ZŠ Tupesy, 3. ZŠ Uherský Brod – Mariánské náměstí

Mladší kategorie (žáci 1.–3. tříd)
Finále: ZŠ Sportovní – ZŠ Hluk 6:1
O 3. místo: ZŠ Havřice – ZŠ Nivnice 7:0
Semifinále: ZŠ Sportovní - ZŠ Havřice 6:1, ZŠ Hluk - ZŠ Nivnice 1:0
Konečné pořadí: 1. ZŠ Sportovní, 2. ZŠ Hluk, 3. ZŠ Havřice

Malotřídky
Konečné pořadí: 1. Huštěnovice (4 0 0 – 23:5 - 12 bodů), 2. Ořechov (3 0 1 – 15:12 – 9 bodů), 3. Boršice u Bl. (2 0 2 – 17:13 - 6 bodů), 4. Kněžpole (1 0 2 - 10:11 – 3 body), 5. Horní Němčí (0 0 4 – 6:30 – 0 bodů).