„Rozstřel byl jednoduchý, penalty byly špatně kopnuté,“ říká zkušený dvaatřicetiletý gólman.

Soupeře načtené neměl, znal pouze jednoho mařatického hráče, přesto na lajně kraloval. „Chodil jsem podle toho, jak jsem chtěl a jak jsem to měl namyšlené,“ usmívá se.

I když jej spoluhráči nakonec poklepávali po ramenou a chválili, Mačuda nebyl rád, že čtvrtfinále poháru došlo až do penalt.

„Mařatice sice byly kvalitní soupeř, ale i tak bychom je měly přehrát a zvítězit v normální hrací době. Kvalitu na to rozhodně máme,“ je přesvědčený.

Odchovanec Ratíškovic, který prošel mládeží Slovácka, v zápase moc práce neměl. Na konci první půle nedělního utkání sice inkasoval gól z dorážky Mařáka, jinak jej ale domácí borci příliš neprověřili.

Zato hosté dlouho bušili do domácí obrany, dobývali branku gólmana Matouška.

Fotbalisté Mařatic (modré dresy) ve čtvrtfinále okresního poháru podlehli Huštěnovicím až v penaltovém rozstřelu.
Huštěnovice vyřadily Mařatice, podívejte se na penaltový rozstřel a gól na 1:1

Střelecké trápení ukončil až v 85. minutě Kedra, který pak rozhodl i penalty.

„V poli to bylo celkem vyrovnané, nakonec jsme měli i štěstí,“ uznal Mačuda.

Zatímco fanoušci plánovali po utkání ještě posedět a zápas rozebrat, gólman spěchal domů. „Půjdu si lehnout,“ plánoval.

Fotbalisté Huštěnovic se v poháru dostali mezi čtyři nejlepší týmy, v semifinále se utkají se Žítkovou. Zahrát si na Městském stadionu Miroslava Valenty staršího v Uherském Hradiště je pro všechny velké lákadlo a dostatečná motivace.

Mačuda už si na stadionu ligového Slovácka jednou zachytal. To bylo ještě v době, kdy působil ve vyhlášené akademii.

Z rodných Ratíškovic dorazil už v mladších žácích, v klubu strávil většinu mládežnické kariéry, došel až do staršího dorostu. „Byly to nejhezčí roky v kariéře,“ tvrdí syn bývalého hráče Kunovic, Drnovic či právě Ratíškovic, kam se ze Slovácka vrátil.

Fotbalisté Jalubí (bílé dresy) ve čtvrtfinále okresního poháru podlehli doma Babicím 0:3.
Babice přehrály Jalubí, postup kazí zranění. Maniatis se loučil červenou kartou

Přes Rohatec a Nedachlebic se dostal až do Huštěnovic, kde s rodinou žije. Kvůli práci nemá na fotbal tolik času, sportem se jenom baví.

I tak by ale Mačuda na jaře v okresním přeboru rád zaútočil na první místo, porval se o postup. „Chceme jít nahoru,“ přikyvuje. „Chceme se o to porvat. Ztráta není veliká, pořád máme šanci,“ cítí.

Hodně důležitý bude pro Sokol vstup do jara. Huštěnovice se totiž hned v prvním zápase po zimní pauze představí na hřišti vedoucích Nedakonic.

Zdroj: Libor Kopl