„Vyjde mě na litr slivovice,“ usmívá se hrdina nedělního utkání 15. kola.

Přitom ještě v týdnu nebylo zcela jasné, zda šikovný dorostenec do utkání vůbec nastoupí. Bílovický trenér Martin Hrňa zvažoval, že kvůli disciplinárnímu prohřešku mladého forvarda nechá jenom na lavičce, nasadí jiného borce.

Nakonec se nad Lukašíkem slitoval a nemusel litoval. „Že budu hrát, jsem se dozvěděl na pátečním tréninku. Tímto chci trenérovi poděkovat, že mně nezatratil a dal mi šanci. Snad jsem se mu tímto odvděčil,“ věří.

Bílovice nevstoupily do těžkého utkání příliš dobře. Dvacet minut se spíše bránily, odolávaly šancím soupeře. Jenže pak udeřil Lukašík, hned po něm Zlámal a hosté byli na koni.

Osmnáctiletý útočník Bílovic Erik Lukašík. Foto: se svolením Erika LukašíkaOsmnáctiletý útočník Bílovic Erik Lukašík. Foto: se svolením Erika LukašíkaZdroj: Deník/Libor Kopl

Do přestávky navíc přidal osmnáctiletý útočník další branku, na 4:0 zvyšoval Sedlář. A když hned po změně stran zkompletoval Lukašík hattrick nebylo co řešit.

„Zápas nám vyšel. Předvedli jsme dobrý výkon, byli produktivnější než soupeř, který v úvodu utkání nějaké své šance nevyužil,“ uvedl.

Mladý střelec si sladký „tenisový“ triumf 6:2 náležitě vychutnal. Vítězná oslava se protáhla až do pondělního večera, Lukašík nešel ani spát.

„Trošku se to zvrtlo,“ přiznává s úsměvem budoucí malíř, který se řemeslo učí v Uherském Brodu.

Fotbalisté Prakšic (modré dresy) porazili Babice i podruhé v sezoně.
OP: Bílovice po hattricku Lukašíka vyškolily Havřice, Prakšice odskočily Strání

Jinak věkem patří ještě mezi dorostence, za které pravidelně nastupuje. „Držím si průměr gólu na zápas,“ chlubí se.

Už na podzim ale nosil dres prvního mužstva, kterému dvěma góly pomohl hlavně k výhře v Záhorovicích. Nyní se společně se zkušenějšími parťáky snaží dostat Bílovice v okresním přeboru výš. „Chtěli bychom poskočit do středu tabulky, kam podle mě patříme,“ míní.

Zatímco svůj mančaft by rád viděl nahoře, sám žádné velké ambice nemá. Vyšší soutěž jej neláká, spokojený je doma v Bílovicích. „Nad případnou nabídkou bych se důkladně rozmýšlel, ale jinam mě to netáhne,“ přiznává fanoušek Sparty a obdivovatel reprezentanta Adama Hložka.

V žácích zkoušel štěstí v Kunovicích, v dorostu nastupoval za Kněžpole, které mělo s Bílovicemi společné družstvo.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...