Tolik gólů dal třiadvacetiletý forvard mezi muži vůbec poprvé. Do neděle neměl na svém kontě ani hattrick, v nejnižší třídě ale ukázal svoje kvality, bývalý tátův tým nijak nešetřil, na výhře 5:2 měl hlavní podíl.

„Vyšlo mě to hodně draho,“ tvrdí s úsměvem bojkovický rodák.

Nadmíru povedený víkendový duel se poněkud protáhl. „Po zápase jsme nejprve poseděli na hřišti v Pitíně, pak jsme se přesunuli do Bojkovic. Pila se hlavně slivovice,“ přiznává.

Za béčko hrál letos vůbec poprvé. Kvůli početné marodce jej oslovil Zdeněk Spáčil, který povolal i trenéra áčka Martina Lišku.

Ten nazul kopačky v soutěžním zápase po třech letech. Koučův comeback ale zastínil právě Slavíček, který šel do hry až ve 25. minutě, přesto do přestávky vstřelil dvě branky a po změně stran nejprve zkompletoval hattrick a pak svůj výkon korunoval v poslední minutě čtvrtým gólem.

Dvakrát se trefil levou nohou, jeden gól daal pravačkou a jednou usměrnil míč do sítě hlavou.

„Oproti první A třídě to byl velký rozdíl, ale mně nechyběla motivace, protože za Přečkovice dříve hrával můj taťka a kluky znám. S Valíčkem či kluky Nevěřilovými jsem si chodil kopat,“ líčí.

Fotbalisté Kunovic (modré dresy) i přes snaživý výkon doma podlehli Bojkovicím 1:2.
Podívejte se: Kunovice zase zahazovaly šance, výhru braly Bojkovice

Jinak do sestavy se nijak netlačil. Ze začátku nechal hrát kmenové hráče béčka. Až když jim došel dech, nastoupil.

„Jsem rád, že spolupráce takto funguje, že dorostenci, kteří se neprosadí v Bojkovicích do prvního mužstva, mohou sbírat zkušenosti právě v béčku. Pak už to pro ně není takový skok. V Pitíně se navíc o hřiště i zázemí dobře starají,“ chválí Slavíček.

Třiadvacetiletý fotbalista patří mezi patrioty. Doposud hrál jenom v rodných Bojkovicích. Ve Slovácké Viktorii prošel žáky a dorostem, dostal se až do mužů.

Doma má tři sošky pro nejlepšího střelce, v minulosti ale nastupoval i na kraji či středu středu zálohy. Na podzim za muže si zahrál i stopera. „Prostřídal jsem však snad všechny posty,“ usmívá se.

Nejlépe se cítí na hrotu, kde si vyhoví s Adamem Kundratou. Až na úvodní jarní duel nastoupil po zimní přestávce pokaždé v základní sestavě.

Fotbalisté Hluku (modré dresy) zdolali v sobotním zápase 19. kola krajské I. A třídy skupiny B Nivnici 3:2 a upevnili si druhé místo v tabulce.
I. A třída sk. B: Osvětimany ztratily první body, Zlechov padl po jediné střele

Fotbalem se Slavíček, který pracuje jako obsluha CNC stroje, baví. Láká jej však i vyšší soutěž, krajský přebor si by jednou rád vyzkoušel. „Pořád věřím, že s áčkem někdy postoupíme a vyšší třídu si vykopeme tady s Bojkovicemi,“ dodává na závěr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...