Fotbalista Částkova Radim Kaňa svoje ofenzivní choutky naplno ukojil v nedělním zápase okresní soutěže Uherskohradišťska skupiny A proti Uherského Ostrohu B, kterému nasázel čtyři branky a svému týmu pomohl k výhře 6:0 i k prvním bodům letošní sezony.

„Spoluhráče a kamarády to nepřekvapilo, ale rodina se divila, že jsme vyhráli,“ říká s úsměvem třiadvacetiletý forvard.

Víkendové utkání v Částkově bylo až nečekaně jednostranné. Domácí po vyrovnaném úvodu do přestávky třikrát udeřili, stejný počet zásahů přidali po změně stran.

Soupeř výraznější odpor nekladl. „Hlavně díky zásadním změnám v základní sestavě to bylo jednoznačné,“ tvrdí hrdina zápasu, který protivníka sundal čtyřmi přesnými zásahy.

Stejně gólů nasázel Kaňa už v dorostu, nyní se vyřádil i mezi muži. „Góly mě vyjdou na půl litru kořalky, ale bez spoluhráčů, kteří mi je připravili přesnými přihrávkami do malého vápna, bych je nikdy nedal,“ ví dobře.

Fotbalisté Babic (světlé dresy) v 5. kole okresního přeboru Uherskohradišťska prohráli doma s Nezdenicemi 0:3.
OP: Huštěnovice poprvé vyhrály, do čela tabulky poskočily Nezdenice

Fotbalisté Částkova i díky svému útočníkovi zabrali a po čtyřech porážkách se konečně dočkali první výhry v sezoně. „Myslím, že nám hodně pomůže a že nás nakopne do dalších zápasů,“ věří.

Sokol, který letos v červenci oslavil výročí osmdesáti let od svého založení, žádné velké ambice pro letošní ročník nemá.

„Chceme se hlavně sehrát, protože máme spoustu nových mladých kluků,“ říká Kaňa.

Toho vyšší soutěže neláká. Coby žák a dorostenec hrával v sousedních Nedachlebicích, protože v Částkově, odkud pochází a kde žije, mládež není, ale z rodné obce se nikam nežene.

Fotbalem se jenom baví, živí se jako elektrikář a ve volnu si jde čutnout.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...