„Samozřejmě jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli a přes bojovného soupeře postoupili až do finále, které si zahrajeme opět po roce. Loni nám to s Uherským Ostrohem nevyšlo, když rozhodla jediná branka, tak věřím, že se letos dočkáme,“ přeje si sekretář jankovického klubu Radek Šilc.

Favorit zlomil odpor houževnatého soka až v úvodu druhé půle, kdy nejprve Šustr zvýšil na 2:0 a pak Radim Brázdil svým druhým gólem pečetil jankovický triumf. „První půle byla docela vyrovnaná. Moc šancí jsme neměli. Soupeř bojoval, hrál důrazně, což nám dělalo problémy. O přestávce jsme se však zklidnili a šli za svým cílem, což byl postup do finále,“ prohlásil Šilc.

Toho ve sváteční podvečer příjemně překvapila návštěva. Do Mařatic prvního května dorazilo téměř čtyři sta platících diváků. „Věřím, že si spousta z nich najde cestu i na finále,“ přeje si Šilc.

Zatímco současný lídr okresního přeboru v semifinále nezaváhal, druhý Slavkov si v souběžně hraném duelu neporadil s rozjetým Jarošovem, kterému podlehl 2:5.

Hosté sváteční střetnutí rozhodli čtyřmi brankami v prvním poločase. „Prvních deset minut přineslo vzájemné oťukávání, kdy jsme hlavně my drželi balon, nervozita šla ale znát. Pak jsme se ale prosadili po mé střele z levé strany. Vedoucí branka nám dodala sebevědomí a do konce prvního poločasu jsme soupeře absolutně k ničemu nepustili a přidali další tři branky,“ říká záložník Jarošova Filip Příplata.

Druhá půle už byla opačná. „Domácí drželi balon, ale do vážnějších šancí se nedostávali. My jsme hrozili z brejků,“ líčí Příplata. Slavkov dokázal výsledek zkorigovat, když se nejprve v 68. minutě trefil Husták a v závěru ještě snížil Bukvic. „V tu chvíli soupeř velmi ožil a začal cítit naději. Tu však rázně utnul Marek Beťák, který střelou z šestnáctky zakončil brejkovou akci, a tím zápas rozhodl,“ prohlásil Příplata.

Zatímco Slavkovští porážku i vyřazení těžce rozdýchávali, hráči Jarošova slavili potup do finále. „S fanoušky jsme měli děkovačku. Zatímco domácí příznivci prakticky nepřišli, nás přijelo do Slavkova podpořit kolem padesáti lidí, kteří nám vytvořili domácí prostředí,“ uvedl Příplata.

Třiadvacetiletý fotbalista se stejně jako zbytek jarošovského týmu těší na rozhodující bitvu s Jankovicemi. „Máme obrovskou radost. Dostat se do finále a zahrát si tak na hlavním stadionu byl náš hlavni cíl této sezony,“ přiznává Příplata.

I když se Slavoj nebojí, sílu protivníka plně respektuje. „Jankovice jsou jednoznačně nejkvalitnější tým naši soutěže a víme, že to bude extrémně těžké. Ale půjdeme si zápas užít,“ říká. „Pokud navážeme na poslední výkony, můžeme zvládnout,“ doufá. „Už jsme pohár dokázali vyhrát a věřím, že to zvládneme i teď,“ dodal Příplata.

Letošní finále se na stadionu ligového Slovácka uskuteční v pátek 31. května. Jarošov se pokusí navázat na triumf z roku 2016, Jankovice zase chtějí odčinit loňskou těsnou porážku s Uherským Ostrohem a potvrdit roli favorita.

Semifinále okresního poháru OFS Uherské Hradiště 2018/2019

FC Mařatice – Sokol Jankovice 0:3 (0:1)

Branky: 31. a 56. Radim Brázdil, 52. Václav Šustr

Rozhodčí: Večeřa – Fridrich, Šmejkal (Živnůstek)

Žluté karty: Vyorálek, Sklenář, Kalmus, Beneš – V. Brázdil, Silný

Diváci: 376

Sokol Slavkov – Slavoj Jarošov 2:5 (0:4)

Branky: 68. Marek Husták, 80. Martin Bukvic – 10. a 35. Filip Příplata, 20. Marek Stojaspal, 38. Michal Brim, 88. Marek Běťák

Rozhodčí: Štulíř – Hříbek, Korolovych (Franěk)

Žluté karty: Michalec, Jankůj, Chovanec – Brim, Omelka

Diváci: 150