„Snad to bude ku prospěchu věci a kluci nám pomohou k lepším výkonům a hlavně výsledkům,“ přeje si trenér Jalubí Filip Grebeníček.

Novými tvářemi v klubu jsou Michal Krajčovič z Jarošova, k fotbalu se vrátil Michal Jungman, jenž byl naposledy registrovaný ve Slovácku, předtím hrával za Popovice a byl i v Jalubí, kam se vrací po čtyřech a půl letech.

Celek z Uherskohradišťska má v kádru i dva Ukrajince. Prvním z nich je šestadvacetiletý Oleksandr Bula, druhou zahraniční akvizicí je pak o pět let starší Serhii Fedorkiv, jenž předtím nosil dres Pilany Zborovice.

Hlavní zprávou je však setrvání kanonýra Davida Blahy. O elitního forvarda stály Traplice, které sháněly náhradu za Michala Janků, ale s Jalubím se nakonec nedohodly.

Kouč Grebeníček naopak pro zbytek sezony nepočítá se Zdeňkem Trefilíkem, dlouholetá opora má operaci vazů a jaro vynechá.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Fotbalisté Jalubí v zimní pauze sehráli tři přípravné duely. Na umělé trávě na Baťově přehráli Kostelany 6:1, s Traplicemi ale padli 3:5. V sobotní generálce pak zdolali Sušice 3:0 a naladili se na nedělní čtvrtfinále okresního poháru proti Babicím.

„Zápasy jsme v rámci možnosti zvládli, výsledky odpovídají postavení týmů v daných soutěžích. S Kostelany i Sušicemi jsme potvrdili roli favorita, soupeři byli slabší, zato Traplice nás předčily. Samozřejmě nás provázely absence. Kluci byli nemocní, na prázdninách, dovolené,“ říká Grebeníček.

Jeho tým zahájil zimní přípravu v polovině ledna. Jako jeden z mála účastníků okresního přeboru se scházel třikrát týdně!

„Samozřejmě docházka nebyla pravidelná. Většina kluků ale absolvovala alespoň jeden nebo dva tréninky,“ hlásí.

Jalubí trénovalo v úterý, v pátek a v neděli. Kondiční běhy prokládalo pobytem na umělé trávě. Na Baťově se připravovalo třikrát, sehrálo tam i dva duely.

Fotbalista Ostrožské Lhoty Miroslav Machala.
Pešík s Lopatou jsou po dlouhém trestu zpátky, Lhota vyhlíží čtvrtfinále poháru

Jak na tom Blaha a spol. jsou, naznačí už nedělní pohárový duel s Babicemi.

„Oběma soutěžím přikládáme velkou váhu. V poháru chceme postoupit, protože víme, jaké to je hrát finále na stadionu ligového Slovácka. Rádi bychom se tam vrátili,“ přiznává kouč.

Hlavním cílem Jalubí je ale záchrana okresního přeboru. „I když deváté místo vypadá relativně dobře, dobře víme, že jaro bude hodně náročné. Soutěž je vyrovnaná, nabitá, rozhodovat bude každý bod,“ tuší Grebeníček.

Jeho tým se chce k záchraně odrazit domácím duelem s posledním Kněžpolem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...