Odchovanec Ratíškovic, který prošel mládeží Slovácka, v zápase moc práce neměl, ale v rozstřelu zneškodnil tři pokusy, kdežto domácí gólman Matoušek kryl pouze jednu střelu.

Hosté z Huštěnovic kromě Mačudy oslavovali také Josefa Kedru. Třiadvacetiletý odchovanec Starého Města nejprve v 86. minutě přetlačil ve vzduchu brankáře Matouška a hlavou poslal zápas do penalty, které také rozhodl.

Třetí tým okresního přeboru si oddechl. Na půdě soupeře z nižší soutěže byl blízko vyřazení, nakonec slavil šťastný postup.

„Trápili jsme se hlavně v koncovce,“ říká trenér Huštěnovic Antonín Šimon. „Nakonec jsme ale zaslouženě vyrovnali a se štěstím to zvládli na penalty,“ přidal spokojeně.

Hráče na pokutové kopy po konzultaci vybral sám. „Někteří si ale po zahozených šancích netroufali,“ přiznává.

Ani někteří borci z Mařatic se do rozstřelu nehnali. „Bylo to o domluvě, půlka jich nechtěla,“ říká domácí kouč Pavel Strakáč.

Jeho svěřenci loterii nezvládli, hned tři pokusy zahodili, gól dali jenom jeden, což k postupu stačit nemohlo.

„Je to velká škoda, ale takový je fotbal. Samozřejmě když jsme došli tak daleko, chtěli jsme jít až do finále, nakonec vyhrál šťastnější. Penalty byly loterie,“ ví dobře Strakáč.

Čtvrtfinále okresního poháru -
SK MAŘATICE – HUŠTĚNOVICE 1:1, 1:3 NA PENALTY (1:0)
Branky: 45. Roman Mařák – 83. Josef Kedra. Rozhodčí: Hutěčka – Brhel, Bednář. Diváci: 183.

Svěřence i přes vyřazení chválil. „Chyběli nám tři neb čtyři hráči, ale kluci z dorostu je nahradili. Fotbalově jsme nezklamali. Rozdíl mezi třídami nebyl až tak markantní. Byl to oboustranně dobrý zápas,“ míní Strakáč.

Huštěnovicím scházel jen zraněný Bruštík, prvním poločasem se ale protrápili.

„Byli jsme nervózní a měli strašně moc ztrát. Soupeř chodil do přečíslení a ve 45. minutě tam zblízka dotlačil balon do branky,“ líčí Šimon.

Mařatice poslal do vedení Mařák, který potrestal nedůraz a zaváhání protivníka. „Měli jsme to dohrát a míč odkopnout,“ ví dobře hostující kouč.

Huštěnovice měly už v první půli více šancí, v zakončení ale byly jalové.

Fotbalisté Jalubí (bílé dresy) ve čtvrtfinále okresního poháru podlehli doma Babicím 0:3.
Babice přehrály Jalubí, postup kazí zranění. Maniatis se loučil červenou kartou

Trápily se i po změně stran. V 51. minutě pálil ex-ligista Hlúpik do tyče, další pokus skončil těsně vedle ní. O nic lépe se nevedlo Šuranskému, další akce nedohrál aktivní Otrusiník.

„Ve druhé půlce jsme se hodně zlepšili, soupeře jsme k ničemu nepustili a sami tři nebo čtyři šance zahodili,“ uvedl Šimon.

Favorizované hosty zachránil až Kedra. I když domácí po vyrovnávací brance protestovali, chtěli odpískat útočný faul, sudí Hutěčka i po poradě s asistentem Brhelem branku uznal a šlo se na penalty.

V nich slavily Huštěnovice.

Penaltový rozstřel v zápase Mařatice - Huštěnovice 

Zdroj: Libor Kopl