„Je to splněný cíl, tohle jsme chtěli. Šli jsme si za tím od prvního kola. Myslím, že jsme si to zasloužili,“ prohlásil jednatel Sokola Huštěnovic a člen výkonného výboru OFS Uherské Hradiště Petr Malenovský.

Známý funkcionář si sobotního triumfu právem považoval. Vždyť Huštěnovice se do finále poháru probojovaly vůbec poprvé a hned na první pokus ho ovládly.

„Tak vysoko, jako jsme nyní, jsem se od devadesátých let nikdy nepohybovali,“ připomíná Malenovský.

Parta kouče Antonína Šimona prokázala svoji výkonnost nejen v okresním přeboru, ale i v poháru. A byť ve finále trošku zaspala začátek, po inkasované brance Fantury po rohu se probrala a výsledek zaslouženě otočila.

Filip Hlúpik po finále okresního poháru

Filip Hlúpik po finále Poháru OFS Uherské Hradiště | Video: Libor Kopl

Hrdinou utkání byl Filip Hlúpik. Zkušený středopolař nejprve na konci první půle ranou k tyči srovnal na 1:1, aby po změně stran další povedenou střelou dokonal obrat.

„Všichni ví, že Filip je náš klíčový hráč. Je cítit a vidět v každém utkání, nicméně pochvalu zaslouží i další kluci, kteří jsou kvalitní a dali tomu všechno. Kolektiv je u nás nyní velmi dobrý. Kluci si to vybojovali po zásluze,“ míní Malenovský.

Finále si nejen hráči, ale i funkcionáři, rodinní příslušní hráčů a další fanoušci náramně užili. „Příznivci obou mužstev vytvořili dobrou atmosféru,“ těší Malenovského.

Pro huštěnovický fotbal to byl krásný večer, nádherný den.

„Bylo to skvělé. Ani se mi nechtělo vstávat ze střídačky, jak to bylo pohodlné,“ vtipkoval kouč Antonín Šimon.

Výhry v poháru si velmi vážil. Doteď slavil jenom tři postupy, teď sbírku úspěchů zase o něco rozšířil.

„Vždycky je krásné něco vyhrát. Pocity jsou nádherné. Za mě je vítězství zasloužené,“ míní.

„I když jsme nezvládli začátek, pomohlo nám přeskupení řad, přesun Filipa Hlúpika na křídlo. U lajny měl více prostoru, více se dostával do zakončení. Cítil se tam lépe než na hrotu, kde ho soupeř dobře bránil,“ uvedl.

Kapitán Huštěnovic Onřej Adamík po finále poháru

Kapitán Huštěnovic Ondřej Adamík po finále Poháru OFS Uherské Hradiště | Video: Libor Kopl

Huštěnovice si tak hlavně díky rodákovi z Petrova na Hodonínsku potěžkávaly velký pohár, na krku se jim houpaly medaile. Chlapci a dívky si po víkendu budou mít s čím hrát, než je tátové schovají do šuplíku.

„Dětský den vystřídá večer pro dospělé,“ glosoval trenér Šimon.

Na mysli měl vítěznou párty, které se uskutečnila na hřišti Sokola. „Pivo poteče proudem, opékat se bude kýta,“ hlásil Malenovský.

Na oslavy půjde nejen část z deseti tisíc, které Huštěnovice obdržely za triumf v poháru. „Podpoří nás i starosta a také bufet. Věřím, že to bude stačit,“ dodal s úsměvem Malenovský.

Tenhle mejdan jenom tak neskončí.

Gól Tomáše Fantury ve finále Poháru OFS Uherské Hradiště | Video: Libor Kopl