Osmadvacetiletému předělanému forvardovi vyšel hlavně závěrečný duel s Popovicemi, okresního rivala zlomil hattrickem a při výhře domácích 4:1 byl ústřední postavou nedělního duelu 13. kola okresní soutěže Uherskohradišťska skupiny A.

„Nevedu si žádné statistiky, takže nedokážu říct, jestli jsem vůbec kdy vstřelil tři branky v jednom zápase, ale zápas mi celkem vyšel,“ připouští Mikulík.

Nejlepší zápas sezony ale odehrál proti Drslavicím. „Hráli jsme v sobotu ráno před hody a podařilo se nám zápas otočit z 0:1 na 3:1. Tehdy jsem pomohl mužstvu pomohl dvěma brankami a jako tým jsme podali kvalitnější výkon,“ míní.

Proti Popovicím ale Sušice zvítězily ještě výraznějším rozdílem, soupeři nasázely čtyři gól.

Mikulík se trefil hned třikrát. Poprvé se radoval už v první minutě, po hodině hry vrátil domácím vedení, aby o tři minuty z penalty zvyšoval na 3:1.

„První gól byl z poměrně velkého úhlu. Všichni asi čekali, že budu centrovat před bránu, ale já zkusil prudkou střelu. Brankář nestačil reagovat,“ popisuje.

Druhý zásah se mu podařilo dát hlavou po přesném centru Michala Hejdy. Hattrick zkompletoval z pokutového kopu, poté co jej při přebrání míče srazil v pokutovém území obránce Popovic.

„Kluci mě hned hned po zápase upozorňovali, že do kabiny budu muset něco přinést,“ říká s úsměvem.

Jednatřicetiletý fotbalista Popovic Jiří Kryštof.
Popovický Kryštof ozdobil přestřelku hattrickem. Rád vzpomíná na Slovácko

Sušice proti Popovicím potvrdily roli favorita, v letošní derniéře podle očekávaní získaly tři body. Jednoduché to ale neměly. „Po rychlé brance jsme si začali myslet, že půjde vše samo. Soupeř začal trochu víc běhat, podařilo se mu vyrovnat a vůbec to nebyl tak jednoznačný zápas, jak napovídá výsledek,“ přiznává.

„Naštěstí se nám podařilo ve druhém poločase zabrat a zápas otočit v náš prospěch,“ přidal.

Sušice si díky výhře pojistily šesté místo, ve třinácti duelech získaly slušných dvacet bodů. „Před sezonou se nám podařilo doplnit kádr o šest nových hráčů, kteří zkvalitnili tým. Některé zápasy sice mohly dopadnout lépe, ale obecně jsme s umístěním spokojeni,“ říká.

Na postup v klubu nikdo nemyslí. Ani Mikulíka vyšší soutěž neláká. „Fotbal je pro mne již pouze koníček,“ tvrdí.

V dětství byl daleko zapálenější. V mládeži nosil dres Slovácka či Kunovic, měl daleko vyšší ambice.

„Občas to bylo dost náročné. Spousta tréninků a téměř veškerý čas na hřišti. Po letech ale zůstávají jen dobré vzpomínky. Hrával jsem s Michalem Trávníkem, ale v kontaktu nejsme,“ uvedl.

V Sušicích, kde žije, je spokojený. „Mám tu spoustu kamarádů. Myslím že jsme dobrá parta,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...