Hradčovice v 6. kole okresní soutěže Uherskohradišťska skupiny A prohrály 3:4 a dál čekají na první body v letošní sezoně.

„Výhra nebo alespoň remíza by mě potěšily určitě víc, ale je to pěkný pocit dát tři góly,“ přiznává mladý kanonýr.

Premiérový hattrick za muže si náležitě vychutnal, byť žádná oslava se v obci na Uherskobrodsku nekonala. Chovánek ale spoluhráče obdaruje něčím tekutým.

„Jelikož to byl můj první hattrick v prvním týmu, určitě do kabiny nějakou maličkost přinesu. Spoluhráči mě poklepali po zádech a poplácali,“ říká s úsměvem.

Chovánek se v Částkově poprvé trefil v 11. minutě, kdy srovnával na 1:1. Ve druhém poločase se pak prosadil ještě dvakrát, když krátce za sebou snižoval ze 4:1 na 4:3. K mladému sniperovi se však nikdo další z hostů nepřidal, i proto Hradčovice pošesté v sezoně padly.

„Myslím si, že zápas jsme i navzdory pár omluvenkám odehráli dobře. Nebýt dvou chyb, tak jsme mohli mít i tři body,“ je přesvědčený.

Bývalý hráč Slovácka a Příbrami Filip Hlúpik.
OP: Kněžpole smázlo Havřice, za Huštěnovice poprvé nastoupil ex-ligista Hlúpik

Hradčovice tak stejně jako společné družstvo Stříbrnic a Boršic zůstávají po šestém kole na nule. „Sezona se zatím nevyvíjí podle našich představ. Naše začátky zápasů nebývají vždy nejsilnější a potom už to těžko dotahujeme na výhru, ale snad se co nejdříve odrazíme a začneme sbírat body,“ doufá.

Mužstvo spoléhá i na branky Chovánka, který se umí prosadit. V mládeži branky sázel, v poslední sezonu za dorost jich zaznamenal devětadvacet a postupně se probouzí i mezi dospělými. „Doufám, že to tak bude pokračovat,“ přeje si.

Fanoušek hvězdného Argentince Lionela Messiho, kvůli kterému předtím fandil Barceloně a teď přeje francouzskému PSG, nejčastěji nastupuje na hrotu útoku nebo na levé straně zálohy.

Díky svým výkonům zaujal nejen fanoušky, ale i soupeře. V minulosti se mu ozvalo pár klubů s nabídkou, první sezonu za muže ale chtěl odehrát v rodných Hradčovicích. „Máme dobrou partu kluků, takže se mi jinam nechtělo,“ vysvětluje.

Po maturitě navíc nastupuje v Uherském Hradišti na vysokou školu, takže volný čas nebude jenom věnovat fotbalu, ale i studiu. „Snad toho nebude hodně,“ doufá.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...