„Člověk si to na hřišti ani neuvědomí. Prostě dělá to, co ho baví. Každopádně to byl skvělý pocit,“ vyznává se pětadvacetiletý univerzál, jenž nastupuje v útoku i v obraně.

I když jej rodina od dětství podporuje, nejdříve mu počet nastřílených branek nevěřila. „Až když jim přítelkyně ukázala natočené branky, pochopili, že nelžu,“ usmívá se.

Spoluhráči už po čtvrté brance na něj pokřikovali, že to bude mít za "litr". „Zatím ale nevím, zda tekutý nebo peněžitý, protože náš pokladník se doposud nevyjádřil, ale myslím, že mě to nemine,“ tuší.

Fotbalisté Březové si víkendové střetnutí náramně užili. Předposlední tým soutěže vůbec nešetřili, nakonec Bystřici pod Lopeníkem vyprovodili pořádným výpraskem.

Habánik ale výkon rivala nijak nesnižuje. Naopak, ještě jej chválí!

„V první řadě chci před soupeřem smeknout pomyslný klobouk, protože měl spoustu zraněných hráčů. Nakonec k nám dorazil a podal bojovný výkon. I tak jsme měli zápas pevně v rukách,“ říká.

„Vyšel nám začátek, ve dvacáté minutě jsme vedli 3:0. Pak jsme dál na trávníku dominovali a navyšovali své vedení,“ přidává.

Březová si nakonec vylepšila už tak skvělé skóre, potvrdila roli velkého favorita. Sokol vede tabulku okresní soutěže skupiny B o sedm bodů před Suchou Lozí, k dobru má ale ještě dohrávku v Horním Němčí.

„Je to soutěž o pěti, šesti týmech, které když se střetnou, tak se vždy hraje rychlý, vyrovnaný, kombinační fotbal. Před sebou máme ještě pět zápasů, takže ve hře zůstává patnáct bodů. Může to ještě dopadnout jakkoliv, ale my jdeme zápas od zápasu a všichni se těšíme na utkání v okresním přeboru,“ říká sebevědomě.

Habánik přišel do Březové loni na jaře společně s Patrikem Trúnkem a Tomášem Plevou. V klubu je trojice Slováků spokojená.

„Je tu super zázemí, výborně vybudovaný areál. Hlavně jsme v čele s trenérem Blažkem super parta i mimo hřiště,“ pochvaluje si.

Podle Habánka je na Moravě amatérský fotbal na jiné, lepší úrovni než na sousedním Slovensku.

close Slovenský fotbalista Peter Habánik nastupuje za Sokol Březová info Zdroj: se svolením Petera Habánika zoom_in Slovenský fotbalista Peter Habánik nastupuje za Sokol Březová

Vyzdvihuje především přístup zdejších lidí ve vztahu ke sportu i vybudované zázemí pro mládež i první mužstvo.

Habánik podniká ve stavebním průmyslu. Má vlastní dopravu, takže neposlouchá žádného šéfa. Práci i čas si uzpůsobuje vlastním potřebám. Když může, na trénink vždy dojede. A pokud nestíhá, jde si zaběhat s bývalými spoluhráči.

Předtím hrál jenom na Slovensku. Rodák z obce Horná Súča s fotbalem začal v Trenčíně, odkud zamířil do Dubnice, kde si zahrál i druhou slovenskou ligu. Kvůli několika zraněním ale s fotbalem na dva roky skončil. Po obnovení kariéry v Trenčianskom Záblatí se přesunul ze Slovenska na Moravu.

I když patří mezi ofenzivní fotbalisty a v mládeži nastupoval v útoku nebo na křídle, ve starším dorostu Dubnice se z něj stal stoper.

„V důležitém zápase nám vypadl obránce, trenér zariskoval, zkusil mě vzadu a vyšlo to. Od té doby jsem se do soupeřovy šestnáctky dostal jen při standardních situacích,“ líčí s úsměvem.

Také do Březové přišel v pozici obránce, na hrot se dostal až v posledních duelech.

„Nastupuji společně s Patrikem Trúnkem, v útoku si super rozumíme. Víme, co od sebe čekat, na hřišti se vidíme, což dokazuje i to, že mi na čtyři nebo pět gólů ze šesti přihrál,“ uvedl.

Oba borci patří ke klíčovým mužům Březové, která by o své zahraniční klenoty nerada přišla. Jak dlouho produktivní Slováci v obci s necelou tisícovkou obyvatel vydrží, zatím není jisté.

„Před sezonou jsme měli jasný cíl, zpátky vykopat okresní přebor. Až ho splníme, rozmyslíme se, kam budou naše cesty dál pokračovat,“ dodává upřímně.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...