V semifinále se utkaly celky, které si to mezi sebou rozdaly zhruba před měsícem v mistráku. Na začátku dubna byla úspěšnější Ostrožská Lhota (6:2), ale pohár je docela jiná soutěž. Domácí se museli obejít bez svého zraněného kapitána Miroslava Machaly.

Pohár OFS Uherské Hradiště – semifinále - 
SK Ostrožská Lhota – FC Babice 2:0 (0:0)
Branky: 54. Zalubil, 92. Bílek.  Rozhodčí: Kubíček Michal – Brhel Michal, Botek Jan. ŽK: Gál – Hudec, Jaroš. Diváci: 236.

Začátek byl z obou stran vlažný, první půlhodina toho moc nenabídla. Střelu Ondřeje Zalubila mimo a Pešíkův projektil vyrazil gólman Babic. V samém závěru poločasu nastřelil Erik Pešík břevno.

Druhý poločas už nabídl víc fotbalových momentů. Deset minut po změn stran šli domácí do vedení. K Ondřeji Zalubilovi propadl na malé vápno balon a osamocený domácí záložník už měl snadnou práci.

„Kamil Horák stál na přední tyčce. Nevím, jestli balon přepadl přes něho, nebo ho ještě někdo tečoval. Dopadl na malé vápno, už jsem míč jenom uklidil do branky. Byl to velice jednoduchý gól. Naše výhra je vydřená, ale zasloužená. Moc se těším na finále,“ okomentoval zápas kapitán Lhoťanů, který se na hřišti objevil po delším zranění.

„Půl roku jsem byl doma, na podzim jsme ze zápasu v Březové zlomený palec,“ přiznal Ondřej Zalubil, který před 13 lety nastupoval za divizní Uherský Brod.

Od vstřeleného gólu měli více ze hry hosté z Babic, ale doplatili na mizernou koncovku. V 64. minutě nastřelili tyčku, o čtyři minuty později pálil Roman Hanák těsně vedle a parádní střelu Petra Štefka domácí gólman vyrazil.

V nastavení už vsadili svěřenci Tomáše Stýskala všechno na jednu kartu. Do útoku se vydal i gólman Roman Bilavčík, to se hostům nevyplatilo. Po ztrátě míče pelášil sám na prázdnou bránu Babic David Bílek a pečetil vítězství Lhoty.

Trenér Lhoty Richard Dominik: Chtěli jsme to finále urvat

„První půlku jsme měli za úkol nedělat žádné chyby v obraně. Věděli jsme, že mají rychlé a šikovné hráče, hlavně křídelní útočníky. Zahustili jsme střed a prvních dvacet minut jsme hráli víc zezadu. V závěru poločasu už jsme hru rozbalili. Takticky jsme první poločas zvládli velice dobře. Druhá půlka byl hektická, bylo tam spoustu nevynucených chyb od nás i od soupeře. Na hráčích bylo vidět, že chceme, chceme, to finále urvat pro sebe. Podařilo se. Věřil jsem, že to vyhrajeme, v samém závěru jsem také věřil našemu gólmanovi, který neskutečně chytil šanci Babic. Zahrát si na ligovém stadionu bude pro nás ohromný zážitek.“

Trenér Babic Tomáš Stýskal: Lhota vyhrála zaslouženě

„Začátek byl vyrovnaný, ale v závěru poločasu byl jasně lepší soupeř. Sbíral dlouhé balony, zatlačil nás dlouhými auty. Přežili jsme nějaké šance, ale první půlku jsme byli špatní. Druhý poločas začal ve stejném duchu. Soupeř nás potrestal prvním gólem, pak už jsme byli lepším týmem my, domácí postupně odpadávali fyzicky. My jsme toho nedokázali využít a v samém závěru jsme byli potrestání druhým gólem. Prohra nás mrzí, chtěl jsem, kvůli klukům, aby si užili stadion Slovácka v derby proti Huštěnovicích. Bohužel, soupeř asi vyhrál zaslouženě, v zápase měl víc šancí.“