„Výsledky nijak neřeším, je to jenom příprava. Navíc duel se Spytihněví jsme odehráli po návratu ze soustředění, kluci toho měli dost. Pro mě je hlavní, že chodí, mají zájem,“ říká huštěnovický trenér Antonín Šimon.

Jeho tým odstartoval zimní přípravu poslední týden v lednu. Schází se dvakrát týdně, všechny tréninky absolvoval venku.

„V pátek byly většinou výběhy a pak hra na malé umělce, kde je ale kluzký povrch, takže to nebylo ideální, ale pokud se dalo, tak jsme v neděli dopoledne byli na hřišti, našli si kousek přírodní trávy“ hlásí.

Fotbalisté Huštěnovic za sebou mají třídenní soustředění na Břestku, formu budou ladit v závěrečném nedělním duelu s Petrovem. O dějišti utkání se ještě rozhodne.

„Záleží na počasí. Pokud bude sluníčko a dobrý terén, měli bychom hrát doma, jinak máme domluvenou umělku ve Strážnici,“ říká Šimon.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Huštěnovice odstartují druhou polovinu sezony v neděli 17. března, kdy se v rámci čtvrtfinále okresního poháru představí v Mařaticích. „Chceme jít až do finále,“ přiznává zkušený kouč.

Podobné cíle mají o další týmy. V okresním přeboru jsou Hlúpik a spol. třetí, na vedoucí Nedakonice ztrácejí po podzimu sedm bodů. I když se manko dá stáhnout, v Huštěnovicích na postup do I. B třídy nemyslí. „Za celou dobu, co jsem v klubu, jsme se o něm nebavili,“ tvrdí Šimon.

Kádr zůstal úplně stejný. Žádná nová tvář se v kabině neobjevila, nikdo ani neskončil. „Pokračujeme ve stávajícím složení,“ přitakává kouč.

Počítat nemůže jenom s Otrusiníkem, bývalého hráče Nivnice čeká operace kolena.

Jinak Huštěnovice žádnou posilu neshání, sezonu dohraje ve stávajícím složení.

Šanci v zimní přípravě dostali i dva dorostenci, postupně by jich mělo být v mužích víc. „Nyní to až tolik nejde, protože v dorostu jsou kluci od čtrnácti do šestnácti let. Mají na to čas,“ ví dobře Šimon.

Huštěnovice vstoupí do okresního přeboru šlágrem, protože hned v prvním jarním kole vyzvou vedoucí Nedakonice.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...