„Zápas se hrál na polovinu hřiště, šest plus jedna. Zatímco hasiči nasadili mladé kluky, my jsme na ně vyrukovali se starými pány a podle toho to i dopadlo,“ hlásil s úsměvem předseda fotbalového oddílu TJ Drslavice Jiří Barčík.

Klub z Uherskobrodska obnovil mužský tým teprve před třemi lety. Vlastní mládež nemá.

I tak Drslavičtí pomýšleli na postup z nejnižší třídy do okresního přeboru. I když jako jediný dvakrát v sezoně porazili béčko Hluku, kvůli venkovním ztrátám skončili v okresní soutěži skupiny A až třetí s obrovskou patnáctibodovou ztrátou na vítěznou rezervu Spartaku.

Oceněné drslavické fotbalové osobnosti: Jiří Orlovský, Vladimír Beníček, Zdeněk Bulejka, Josef Šobáň, Ladislav Matyáš, Stanislav Chvíla, Josef Šrámek, Karel Orlovský, Stanislav Zálešák, Zdeněk Pijáček, Karel Hanák.

„Měli jsme vizi a chtěli se posunout výš. Bohužel jaro nás nezastihlo v optimální formě, provázely nás zraněný,“ posteskl si Barčík.

„Většinou nám chybělo pět nebo šest hráčů, každý týden jsem sestavu z poloviny měnili, což nás hodně limitovalo. Někteří kluci nastupovali se sebezapřením,“ přidává.

Takže zatímco v domácím prostředí se Drslavičtí scházeli v hojném počtu a sbírali body, venku nastupovali v okleštěném složení a zbytečně ztráceli.

Třetí místo ale nakonec není vůbec špatné. Nahoře chtějí hrát svěřenci trenéra Přemysla Přecechtěla i v dalším soutěžním ročníku.

Postupové cíle si ale nedávají. „Uvidíme po prvních pěti kolech, jak na tom budeme,“ uvedl Barčík.

Důležité bude udržet tým pohromadě. Otazník visí hlavně nad pokračováním střelce Miroslava Kobzinka. Nejlepší kanonýr soutěže totiž zvažuje konec kariéry. „Snad ho ještě přemluvíme,“ doufá předseda klubu.

Pokračovat naopak bude další stěžejní muž, Libor Pilka.

Fotbalisté Kněžpole oslavili výročí  90+1 let od založení oddílu. Popřát přijel Mercedes Team Petra Švancary.
Oslavy výročí 90+1 let fotbalu v Kněžpoli: bavil Švancara, dorazily legendy

Drslavice, které nejvýše hrály I. B třídu, jinak shánějí posily po okolních obcích. „Chceme mužstvo doplnit,“ přiznává Barčík.

Tým se začne chystat na další sezonu v polovině července. Nový ročník odstartuje pohárovým duelem, pak přijdou na řadu mistrovské boje.

Oslavy 80 let fotbalu v Drslavicích byly součástí oslav 650. výročí první písemné zmínky o obci. Osmdesátku o víkendu slavili také tamní hasiči.

Dvoudenní program odstartoval v sobotu dopoledne slavnostní průvod, ve sportovním areálu se pak uskutečnila mše svatá s posvěcením hasičského praporu. Po předání ocenění hasičům a fotbalistům následoval kulturní program.

Návštěvníkům se předvedly děti z mateřské školy, dětský folklorní soubor Veleťánek a mužský pěvecký soubor z Hradčovic. Po celou dobu k tanci a k poslechu hrála dechová hudba Hradčovjanka.

Fotbalisté Dolního Němčí v sobotu slavili devadesát let.
Fotbalisté Dolního Němčí oslavili devadesát let. Hitem byl podpis odchovanců

První den uzavřela taneční zábava se skupinou Reflexy originál. V neděli byl na programu exhibiční zápas fotbalistů proti hasičům a křest knihy Drslavice v obrazech z historie do současnosti.

„Podle počtu lidí, kteří dorazili na hlavní program a večerní zábavu, hodnotím oslavy nadmíru dobře. Odhaduji, že tady bylo kolem pěti set lidí,“ pochvaluje si Barčík.

Také drslavičtí fotbalisté přiložili ruku k dílu a vypomáhali s organizací. „Do akce se zapojila snad celá vesnice, a tak by to mělo být,“ dodává spokojeně.