„I když se nám původně přihlásilo více týmů a některé se bez omluvení nedostavily, s účastí jsme spokojení. Představilo se u nás osmnáct družstev. Byla radost se na kluky i holky dívat. Ohlasy byly nejen od týmů, ale i rodičů pozitivní, takže turnaj zorganizujeme i v dalším roce,“ uvedl hlavní organizátor víkendového klání Vít Valenta.

Bývalý ligový záložník a současná opora Kněžpole pomáhá coby asistent trenéra u mládeže Slovácka. Společně s Markem Stojaspalem mají na starosti kategorii U10.

A právě fotbalistům ročníku 2014 bylo víkendové klání určeno.

Celek z Uherského Hradiště vyslal do boje stejně jako Trnava, Brno či Hodonín dva týmy. „Chtěli jsme, aby si zahráli všichni,“ vysvětluje Valenta.

Fotbalisté Mladcové (růžové dresy) remizovali v Koryčanech 2:2.
I. A třída sk. B: Nivnice zvítězila i potřetí, Újezdec má posilu z Baťova

Organizátoři rozdělili účastníky do čtyř základních skupin. Na čtyřech hřištích se hrálo systémem 5 + 1, hrací doba byla jednou dvacet minut.

„Vítězové skupin a nejlepší dva týmy z druhých míst postoupilo do nejprestižnější divize Amtech Diamond a druhý den se utkali o celkové prvenství,“ informuje Valenta.

Zdroj: Jaroslav Kolísek

Další celky bojovaly o konečné umístění s jinými soupeři v dalších skupinách.

V Kněžpoli se představily nejen naděje Slovácka, ale i Olomouce, Zbrojovky Brno, Dukly Praha, Spartaku Trnava, Pardubic, Třince, Hodonína, Sparty Brno, Karviné, Ústí nad Labem či Kyjova. Cenné zkušenosti v silné konkurenci sbírala také domácí přípravka nebo Hluk. Z Polska dorazil tým KS Czarni Gorzyce.

Fotbalisté Malenovic (bílé dresy) klesli v I. B třídě skupině C na poslední místo.
I. B třída sk. C: Traplice podlehly Polešovicím, Topolná zdolala Slavkov

Součástí letního fotbalového klání byly také doprovodné akce. Chlapci a dívky soupeřili ve sprintu na čas, driblinku, střelbě na přesnost či v nožičkách. Večer byla volná zábava, čekání na další zápasy zpestřilo nejen hráčům, ale i jejich rodičům opékání.

„Loni jsme turnaj uspořádali poprvé jako nultý ročník. I díky zpětné vazbě a pozitivním ohlasům chceme v akci pokračovat, udělat z ní tradici. Je radost sledovat děti při hře. Jak se baví, jak zápasy prožívají a také rostou, zlepšují se,“ dodává Valenta.