Z krajské soutěže do jeho „rajónu“ sestoupily Traplice, které v I. B třídě nahradil vítěz okresního přeboru Sparta Hluk B. „Minimálně na rok si od přeboru odpočinou Bánov a Bílovice, jež nahradí vítězové III. tříd – Mařatice a Havřice,“ upřesnil Miko.

Okresní svaz sice má oficiálně uzávěrku přihlášek až 28. června, přesto vedení svazu už nyní má o všem podstatném jasno. „Jde poznat, že za poslední roky si vše u nás sedlo, ustálilo se. Držíme ideální počet čtrnácti klubů na soutěž v okresním přeboru, což se v součtu s pohárovými duely až až,“ usmívá se šéf kopané na Slovácku.

„Sice to ještě nemáme na papíře, ale další z mála změn je sloučení Dolního Němčí B s Boršice u Blatnice. Ještě ale nemám na stole smlouvu o sdruženém startu,“ poznamenal Miko.

Další zásadnější je v mládežnické kopané, přesněji změně pravidel pro další ročník. „Podle krajského fotbalového svazuj, kdy chceme sjednotit metr. Mladší žáci budou hrát místo dosavadních 7+1 již 8+1 a od vápna po vápno,“ doplnil.

Jak ve finále budou týmy rozděleny do skupin, ukážou až příští dny. „Po termínu přihlášek to připravíme a na losovacím aktivu, který asi bude nějakých deset minut poté, vše probereme. Podle všeho bude opět on-line,“ dodal předseda František Miko.