„V hale se mně vždycky dařilo. Na malém hřišti se mi hraje dobře. Je lehčí tam dát gól než na trávě. Stačí jedna klička a můžu střílet, na velkém hřišti si musím několikrát nahrát, abych se dostal ke střele,“ vysvětluje Flek.

Před Vánoci si podmanil AZ Generali Česká pojišťovna Cup 2022, v neděli kraloval zase na Zimním Bobík Cupu. „Vítězství nepotěšily jenom mě, ale i ostatní kluky, celý tým. Jsme rádi, za náš výkon,“ pronesl.

Starší žáci Kunovic o víkendu předčili domácí Spartak Hluk, v tabulce skončily před společným týmem Zdounek a Zborovic i Uherským Brodem. Problémy neměli ani se Smržicemi, Kateřinicemi či Moravským Pískem.

„Na tyhle turnaje se vždycky hrozně moc těším, protože na nich můžeme dokázat, jakou máme týmovou sílu, což se nám podařilo,“ raduje se kunovický talent.

I když akce pod střechou si užívá, na čerstvém vzduchu se cítí ještě lépe.

Matyáš Flek se fotbalu věnuje od svých osmi let. Dva roky ale chytal, dělal brankáře. Dokonce na jednom z předcházejících Bobík Cupů obdržel cenu pro nejlepšího gólmana. „Takže mám cenu za oba posty,“ culí se.

Jelikož se ale vysoký mladík mezi tyčemi nudil, šel zpátky do pole. Střílet góly začal v minulém roce. Nabral zkušenosti, začalo se mu dařit. „Ve starších žácích hraji stopera, občas zaskakuji ve středu zálohy, ale za dorost nastupuji na hrotu,“ hlásí.

Na turnaji v Hluku se v neděli dopoledne představili mladší žáci.
Podívejte se: Kunovice vyhrály Zimní Bobík Cupu, nejlepším střelcem byl Flek

Zatímco na venku na trávě má jasně danou pozici a úkoly, které se snaží svědomitě plnit, v hale spíše brání, ale běhá všude.

Podzim ale nehodnotí nijak zvlášť pozitivně. Starší žáci Kunovic jsou v krajské soutěži až sedmí. „Ale ke konci se nám začalo dařit, takže doufám, že se na jaře vše zlepší,“ přeje si žák kunovické základní školy Červená cesta.

S osobními statistikami ale může být spokojený. V devíti duelech zaznamenal třináct branek, lepší je jenom Dominik Rajznauer. Luhačovický sniper si připsal o dvě trefy víc.

„Na to, že jsem hrál polovinu zápasů v obraně, tak je to dobré, ale nejde o moje góly, které jsou zásluhou celého týmu, ale o výsledky týmu a ty musíme ještě zlepšit,“ ví dobře.

Díky svým výkonům získal Flek pozornost soupeřů, zájem klubů z vyšších soutěží. Nedávno se mu ozvalo Slovácko, kde absolvuje týdenní zkoušku. „Doufám, že se mi vše povede, abych tam mohl přestoupit,“ uvedl.

Fanoušek Realu Madrid a Manchesteru United od dětství obdivuje hvězdného Portugalce Cristiana Ronalda, kterému by se jednou rád přiblížil, ale velké sny nemá.

„O budoucnosti jsem ještě nepřemýšlel, ale doufám, že to dotáhnu co nejdál,“ věří.

V minulosti kromě fotbalu zkoušel i florbal. Nejdříve nastupoval za Slovácko, ale zlomil si ruku a kvůli zranění dlouho nehrál. Až potom s kamarády zamířil do sousedního Hluku, kde vydržel tři roky.

Házenou, kterou hraje starší sestra Lucie a věnovala se jí i maminka Lenka, mimochodem jedna z nejlepších hráček české historie, však nikdy nezkoušel. „Ale Lucku a mamku jako trenérku podporuji,“ tvrdí.

Jelikož se děvčata v rodině o fotbal příliš nezajímají, probírá jej čtrnáctiletý Matyáš hlavně s tátou a starším bratrem Danem, který hraje za muže Kunovice.

Matyáš Flek pomohl starším žákům Kunovic k triumfu na turnaji v Hluku.Matyáš Flek pomohl starším žákům Kunovic k triumfu na turnaji v Hluku.Zdroj: Deník/Libor Kopl