„Věděli jsme, že Ondra má po sezoně a užívá si dovolenou doma u rodičů, tak jsme ho požádali, zda by neprovedl čestný výkon. Byla to pro nás velká pocta, že si našel čas a přišel mezi nás,“ těší nejen vedoucího mužstva Pitína a člen výkonného výboru klubu Karla Holíka.

Šestatřicetiletý reprezentant má na rozdíl od jiných parťáků z národního týmu už po sezoně. Persija Jakarta, jejíž dres bývalý hráč Slovácka, Mladé Boleslavi či Liberce, společně s českým útočníkem Michaelem Krmenčíkem obléká, skončila v indonéské lize druhá.

Kúdela si nyní užívá zasloužené volno, do jihovýchodní Asie se vrátí až za pár týdnů na začátek letní přípravy.

„Nijak dlouho jsme to neplánovali, protože jsme nevěděli, kdy přesně se Ondra vrátí. Nakonec se ale objevil na hody v Pitíně, tak jsme jej oslovili a vyšlo to,“ těší Holíka.

Útočník Horního Němčí Josef Zámečník (v modrém dresu) v semifinálovém zápase proti Bánovu.
Zámečník střílí góly i sbírá medaile v páce. Po postupu v poháru odjel na MČR

Trojnásobný ligový šampion s pražskou Slavií přinesl domácím fotbalistům štěstí. Společný tým Pitína a Bojkovic B potvrdil proti Rudicím roli favorita, rivala přehrál 4:0 a uhájil třetí pozici před Horním Němčí.

„V zápase jsme byli herně lepší, proměnili šance a zaslouženě zvítězili,“ uvedl Holík.

Přesvědčivý triumf potěšil také fanoušky. Do sportovního areálu Niva jich dorazilo téměř čtyři sta. Diváci se ale nebavili jenom fotbalem. Hlavně mladší návštěvníci ocenili také kolotoče a jiné pouťové atrakce.

K tomu jim vyhrávala cimbálová muzika či dechová hudba Horalenka z Bojkovic, po utkání měl vystoupení folklorní soubor Pitínek.

V Pitíně vládla pohoda. Vedení klubu může být s letošním ročníkem spokojené. Samozřejmě výsledky vždycky mohou být lepší, ale funguje nám spolupráce s Bojkovicemi, bojujeme o přední místa,“ dodává Holík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...