„Do výkonného výboru na čtyři volná místa máme osm zájemců. Třebaže jsme měli možnost i termín přihlášek prodloužit, náš výkonný výbor se rozhodl to neudělat. Kandidátů máme opravdu hodně, nejvíce v kraji,“ potvrdil současný předseda OFS Uherské Hradiště František Miko.

On se přitom o svou pozici bát nemusí. Do nadcházejících voleb půjde bez protikandidáta.

„Je to určitá forma projevu spokojenosti s mou prací a velmi si toho vážím. Ve výkonném výboru a i vyšších institucích jsem se dohodl, že nadcházející funkční období bude mé poslední a během něj nejenže dodělám rozdělanou práci, ale v neposlední řadě si vychovám, připravím svého nástupce,“ upřesnil 66letý funkcionář.

Mezi osmičkou kandidátů do výkonného výboru nechybí současné kvarteto funkcionářů (Čestmír Šátek, David Lukáš, Pavel Franěk, Aleš Zlínský). Jména zbylé čtveřice však zveřejněna nebyla.

Ilustrační foto.
Okresní fotbalové svazy vypsaly termíny valných hromad, s nejistým osudem

„I na základě doporučení FAČR. Jména všech kandidátů zveřejníme a provedeme menší prezentaci s fotkami, jeden až dva týdny před tím, kdy bude jasné, že se volební valná hromada uskuteční. Důvod je jednoduchý – aby všichni měli stejnou startovní čáru,“ vysvětlil Miko.

Nejhůře se hledají kandidáti do Odvolací a revizní komise, kde by ale ani v tomto případě neměli mít na Uherskohradišťsku větší problém.

„Máme akorát tři kandidáty – dva současné a jednoho nového. Zdá se, že jsme na volby personálně dobře připravení,“ těší šéfa fotbalu v regionu.

Jestli ale volba opravdu proběhne na druhý pokus v únorovém termínu, je však vzhledem k epidemiologické situaci hodně nejisté.

„Ani já tomu příliš nevěřím. S kolegy z jiných okresů vše sledujeme, můj odhad je, že první volby proběhnou někdy na přelomu dubna a května a možná k tomu bude potřeba výjimky,“ dodal František Miko.