„Rodina mě chválila, ale od spoluhráčů a kamarádů zaznělo i to přátelské popichování,“ přiznává s úsměvem hrdina svátečního duelu.

Tři branky v jednom zápase vstřelil muži vůbec poprvé. Hattrick si naposledy připsal někdy v dorostu, dávno však na něj zapomněl.

Úspěšný zápas s Kostelany bude mít v hlavě déle. První gól vstřelil v 10. minutě po individuálním úniku a následném nájezdu na brankáře, kterého překonal střelou na zadní tyč.

Další góly přidal až po změně stran, kdy Hradčovice vedly 2:1. „Druhá branka padla při standardní situaci, kdy gólman balón vyrazil a já měl před sebou prázdnou branku a jen jsem míč hlavičkou dorazil. Potřetí jsem skóroval díky skvělé průnikové nahrávce spoluhráče, po nájezdu jsem si obhodil brankáře,“ popisuje.

I když Hlaváč, který většinou nastupuje ve středu zálohy nebo výjimečně zaskakuje na stoperovi, nepatří mezi vyhlášené střelce, občas se prosadí a nějakou branku dá.

O Velikonocích se mu dařilo náramně.

„Zápas určitě hodnotím pozitivně. Tři body do tabulky se hodí vždycky, teď už jen takové výsledky udržet do konce sezony,“ přeje si.

Fotbalisté Slovácka C (bílé dresy) bodovali i ve druhém jarním zápase okresního přeboru.
OP: Nedakonice i Huštěnovice zaváhaly, do čela poskočil Hluk B, slaví Bílovice

Fotbalisté Hradčovic díky jasné výhře přeskočili v tabulce právě Kostelany a také Březolupy, po patnácti kolech jsou sedmí.

„První půlka sezony nám nevyšla úplně podle našich představ, pořád jsme se drželi spíše dole, ale do druhé části jsme naštěstí vkročili pravou nohou, tak doufám, že to týmu vydrží,“ prohlásil.

Hlaváč si se spoluhráči poslední triumf náležitě vychutnal. I když s týmem posedí po každém domácím zápase, tentokrát to bylo o něco příjemnější.

Dvaadvacetiletý záložník domů nespěchal, v pondělí byl totiž svátek, s kamarády z chasy chodil po děvčatech, po pomlázce.

„Každoročně to bývá veselé, letošní obchůzka jen potvrdila pravidlo,“ přiznává s úsměvem.

Fotbalista Horního Němčí Marek Pospíšek (v modrém dresu) při pohárovém zápase s Bánovem.
Pospíšek dal poprvé pět branek. Po zápase koupil lahvinku. Postup? Je skeptický

Hlaváč není jenom fotbalista, ale také hasič. Od dětství se věnuje požárnímu sportu. V roce 2018 začal závodit za muže, po čtyřech letech ale Hradčovice nedaly družstvo dohromady, a tak loni vypomáhal jinému týmu.

„Od mých osmnácti let jsem i dobrovolným hasičem, naštěstí jsem za tu dobu byl u požáru pouze jednou,“ říká.

Jinak je řidič z povolání. Často je na cestách, takže moc volna nemá. Skloubit zaměstnání se sportem není jednoduché. „Snažím se ale na tréninky poctivě chodit, byť to je někdy docela náročné,“ tvrdí.

Celou kariéru prožil v mateřském klubu. Od přípravky je věrný pouze rodným Hradčovicím, nikde jinde doposud nehrál.

„Dříve jsem se nevěnoval pouze fotbalu, a tak jsem ani nepřemýšlel hrát někde jinde než v rodné vesnici. Jak už jsem říkal, s časem je to náročné, takže nedokážu říct, jestli bych na nabídku dokázal kývnout,“ uzavírá povídání.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...