Nabídku obdržel padesátiletý zkušený Ogrodník, jenž bez dlouhého přemýšlení souhlasil a stal se znovu trenérem.

„Znám Libora Kolínka, který mě oslovil s nabídkou. Byl jsem trošku překvapený, protože jsem dlouho netrénoval, ale jelikož jsem byl půl roku bez fotbalu, který samozřejmě stále sleduji a chtěl jsem se k němu vrátit, nakonec jsme domluvili na spolupráci do konce sezony,“ říká Ogrodník.

Před nový tým poprvé předstoupí ve čtvrtek, kdy má první trénink. Hráče ale viděl v akci už o víkendu na umělé trávě v Brumově, kde Nezdenice podlehly Lačnovu 2:4.

„Je to všechno na poslední chvíli. Nějaký obrázek jsem si ale udělal. Asi vím, do čeho jdu. Výbor mi žádné cíle nedal. Hlavní je stabilizace kádru. Chceme hrát atraktivní fotbal, především v domácích zápasech bavit diváky a pohybovat se v horní polovině tabulky“, pronesl Ogrodník.

Šéf divizního Strání Antonín Popelka po utkání s Novým Jičínem.
Popelka před bitvou ve Bzenci: Páník zvyšuje prestiž, těšíme se na konfrontaci

Známý rozhodčí si premiéru v nové funkci odbude v sobotu dopoledne v Uherském Hradišti, Nezdenice se totiž v prvním jarním kole představí v Sadech, kde vyzve Slovácko C.

Ogrodník, který vlastní profesionální trenérskou licenci A, se k trénování vrací po dlouhých dvaceti letech. Naposledy vedl v krajské I. A třídě fotbalisty rodných Bojkovic, to ale bylo v letech 1999 až 2003. Předtím měl ve Slovácké Viktorii na starosti dorostence.

Pak se věnoval kariéře rozhodčího, kde pískal čtrnáct sezón MSFL a v moravských soutěžích patřil k nejzkušenějším borcům.

Jenže loni v září byl po utkání MSFL Hodonína s Ostravou B vyřazen z listiny rozhodčích pro moravské soutěže. Oficiálním důvodem bylo šestiminutové nastavení, v jehož závěru nařídil proti domácímu týmu pokutový kop. Zkušený arbitr ale nařčení z úmyslného ovlivnění střetnutí odmítá a s vyřazením z listiny rozhodčích se neztotožnil. Vadí mu, že jej po utkání nikdo nekontaktoval, aby mohl vše vysvětlil a odůvodnit svůj verdikt.

K řízení zápasů by se v budoucnu rád vrátil alespoň na nižší úrovni.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...