I když vztah nedopadl, odchovanec Jarošova se týmu účastníka okresní soutěže Uherskohradišťska náramně vyplácí, protože pravidelně střílí góly a momentálně je ve skupině A nejlepším střelcem.

„O spokojenosti se úplně nedá mluvit. Samozřejmě jsem rád, že jsem vstřelil třináct branek a pomohl tak mančaftu, ale určitě jich mohlo být víc. Když si vzpomenu na tu spoustu neproměněných šancí, co mi spoluhráči připravili a já v nich selhal,“ kroutí hlavou.

Mezi střelce patří od dětství. Už coby žák dokázal dostat míč do sítě. I když v Jarošově hodně zápasů odehrál na kraji zálohy a v Boršicích nastupoval dokonce jako krajní obránce, uměl se i z těchto pozic prosadit a vstřelit gól.

V Traplicích sází branky pravidelně. „Tři roky jsem byl v této soutěži mezi nejlepšími kanonýry, ale vždycky to beru tak, abych pomohl týmu k dobrým výsledkům. Na svůj individuální úspěch vůbec nemyslím,“ tvrdí.

Šestadvacetiletý forvard statistiky až tolik nesleduje. Výsledky samozřejmě zná, ale detailní přehled o všech soupeři nemá. Občas ale pohledem zabrousí i na tabulku střelců, kde svádí souboj na dálku společně Gajdorusem z Jalubí a vážanským Gotwaldem. Další borci se na dvojciferné číslo zatím nedostali.

„Oba dva jsou výborní fotbalisté, kteří mají spoustu zkušeností z vyšších soutěží. Rozhodne pro mě není jednoduché s nimi držet tempo,“ říká Blaha. „Občas se kouknu, jak se jim dařilo, ale nějak to nehrotím. Rozhodně jim to přeji, aby se jim dařilo ty góly dávat,“ přidává.

Stoper Jiskry Staré Město Ondřej Martinec při sobotním zápase s Ořechovem.
Martinec se vrátil k fotbalu po dvou letech. S Ořechovem dal gól i chyboval

Zatímco ale Jalubí s velkým náskokem drží vedoucí pozici a Vážany jsou třetí, Traplice se s vyrovnanou bilancí výher, porážek i remíz krčí uprostřed tabulky.

Na postup v klubu nemyslí. „V Traplicích máme celkem mladý tým. Mezi námi je par starších kluků, od kterých ti mladší sbírají cenné fotbalové zkušenosti. Trénujeme jedenkrát týdně. Sejdeme se vždycky v pátek. Bereme to jako odreagování po pracovním týdnu a přípravu na nedělní zápas,“ říká.

V Traplicích je momentálně spokojený, jinam ho to neláká.

„V soutěži je hodně okolních týmů, takže každý zápas beru skoro jako derby. Na utkání přijde hodně diváků, takže pro nás hráče je to motivace ukázat se a zahrát dobrý fotbal. Navíc tu se mnu hraje dalších šest kluků ze Starého Města, kde bydlím, takže spolu jezdíme na zápasy a tréninky,“ vysvětluje.

I když by si jednou rád zahrál vyšší soutěž, na přestupem nepřemýšlí. „Teď je situace i skrz pandemii taková zvláštní. Ani týmy ve vyšších soutěžích už nemají takovou kvalitu jako dřív,“ všímá si.

Fotbalisté Zlechova (modré dresy) pod vedením nového trenéra Pavla Cigoše prohráli doma na hody s Koryčany 1:3.
Podívejte se: trenér Cigoš začal ve Zlechově porážkou, Velcr odjel do porodnice

Dlouhá pauza bez fotbalu se projevila ve všech třídách, úroveň šla dolů. Hráčů je méně, řada z nich nechce trénovat, kvůli nedostatečné kondici pak často laboruje se zraněními.

„V naší třídě je taky poznat. Některé týmy už říkaly, že další sezonu končí, takže pandemie celkově zanechala ve sportu následky, ze kterých se budeme ještě všichni dlouho vzpamatovávat,“ je přesvědčený.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …