Sedmadvacetiletý forvard se na demolici Stříbrnic 7:1 podílel dvěma přesnými zásahy, závěrečnou čtvrthodinu už si užíval mezi náhradníky. „Výsledek hovoří za vše,“ radoval se.

Že nedal hattrick, jej vůbec nemrzí. I když byl ve druhém poločase blízko třetímu branku, za gólem se nehnal za každou cenu. Nehrajeme na to, kdo dá více branek. Hlavní je úspěch týmu a ten se nám povedl. Jsem rád, že jsem k němu přispěl nějakými góly,“ uvedl.

Před šesti lety se v zápase proti Uherskému Ostrohu střelecky neprosadil. Odehrál jenom poločas, výhru 3:2 si ale užil. „Atmosféra i tehdy byla podobná. Je to fantazie,“ září.

Také Blaha se těšil na oslavy, pořádný mejdan. „Patřičně to zapijeme. Na regeneraci máme celou sobotu,“ připomněl volný den.

Fotbalisté Jalubí si o víkendu příliš neodpočinou. V neděli je totiž čeká těžká mistrovská šichta proti druhým Mařaticím. „Hlavní je postup,“ ví dobře.

K lídrovi okresní soutěže skupiny A přišel v zimě z konkurenčních Traplic, angažmá v novém klubu si náramně užívá. „Je to tady jiné, lepší. Nejen mužstvo, ale i celá organizace, zázemí,“ dodává.

Trefilík: Zahrát si na stadionu Slovácka se jen tak někomu nepoštěstí

Kapitán Jalubí Zdeněk Trefilík v minulosti hrával I. A třídu za Osvětimany, největší zápas kariéry ale odehrál v dresu Jalubí. „Zahrát si na stadionu Slovácka se jen tak někomu nepoštěstí,“ uvědomuje si.

Osmadvacetiletý zadák se ale jenom s triumfem v poháru neuspokojí, stejně jako zbytek mužstva touží po zisku double. „Nic jiného si ani nepřipouštíme. Zvládneme to,“ nepochybuje.

Výhra nad Stříbrnicemi 7:1 jasně ukázala, že Jalubí patří rozhodně výš. „Čekal jsem, že soupeř bude víc fotbalový a že zápas bude zajímavější. Hotovo ale bylo velice brzy,“ uvedl.

I když favorit za rozhodnutého stavu trošku polevil, nechtěl zápas jenom tak dohrát. „V kabině jsme si řekli, že jim dáme, co se do nich vleze, což jsme nakonec splnili suprově,“ těší kapitána, který se rovněž chystal na pořádné oslavy.

„Dneska to bude rozhodně veselé,“ předpokládal. Úplně „do mrtva“ ale borci z Jalubí rozhodně nešli. „Oslavy budou u většiny z nás trošku mírnější, budeme se pomalu připravovat na neděli,“ tvrdí. „Na hřiště za námi přijedou fanoušci, chvilku posedíme,“ plánoval.

Jaká byla nakonec realita, ukáže již nedělní duel proti Mařaticím.