Babice mezi čtyři nejlepší týmy nasměrovali brankami v prvním poločase Marek Maňásek s Milanem Válkem, triumf hostů podtrhl Roman Bilavčík.

Oba týmy dohrávaly v deseti lidech. V 79. minutě byl za tvrdý faul nejprve vyloučen domácí Petr Dobiáš, za oplácení šel vzápětí ven i hostující Tomáš Maniatis, který v Babicích končí a míří do Lovčic na Kyjovsko.

Spoluhráčům bude fandit dál, finále poháru je totiž velmi blízko.

Čtvrtfinále okresního poháru
SK JALUBÍ – FC BABICE 0:3 (0:2)
Branky: 9. Marek Maňásek, 32. Milan Válek, 71. Roman Bilavčík. Rozhodčí: Korolovych. Červené karty: 79. Petr Dobiáš - 79. Tomáš Maniatis. Diváci: 100.

„S výkonem i výsledkem jsem spokojený. Kluci utkání odehráli velmi zodpovědně. V prvním poločase jsme byli herně lepší a zaslouženě vedli 2:0. Po změně stran nás domácí zatlačili, snažili se utkání zdramatizovat. My jsme však přidali třetí branku a utkání rozhodli,“ říká kouč Babic Tomáš Stýskal.

Postup hostů byl vykoupen třemi zraněními. Už v prvním poločase střídal Hořínka, po střetem s brankářem Lukášem mimo šestnáctku si narazil žebra útočník Sánchez a na konci střetnutí byl hrubě faulován Horníček.

Domácí přišli jenom o vyloučeného Dobiáše, ostatní borci zápas dohráli.

„Každá porážka nás mrzí, ale vyřazení není nic, z čeho bychom se měli hroutit. Pro nás je hlavní, že se nikdo nezranil, nyní se můžeme soustředit pouze na udržení okresního přeboru,“ říká kouč Jalubí Filip Grebeníček.

Fotbalisté Žítkové sázejí hlavně na zahraniční hráče.
Žítková je doma silná! Vyřadila Stříbrnice a v semifinále se těší na Huštěnovice

Jeho tým nezvládl hlavně první poločas, který zaslouženě prohrál 0:2. „Soupeř na tom byl technicky i organizačně lépe. U nás šla vidět nesehranost. Vyzdvihnout musím hostujícího Válka, který byl neuvěřitelný. Náš Kolář se nedostal tolik do hry, protože jej osobně hlídal Maniatis,“ všiml si Grebeníček.

Jalubí doplatilo na nedůraz při bránění. Babice si v úvodní části vytvořily spoustu standardních situací, po rohovém kopu v 9. minutě šly také do vedení. Skóre otevřel Maňásek.

Hosté měli daleko víc příležitostí, Hanák s Bilavčíkem ale neuspěli. Technickou střelou z dálky se prosadil až zmiňovaný Válek.

Jalubí se probralo až po změně stran. Protivníka zatlačilo, snažilo se s nepříznivým výsledkem něco udělat. I když mělo i nějaké možnosti ke skórování, v zakončení se soužilo.

Nedařilo se kanonýru Blahovi, trápili se i jiní borci v bílých dresech. Tutovku zahodil Kolář či Ukrajinec Bula.

Babice se ve druhé půli zatáhly. Bránily náskok a čekaly na chybu protivníka. Když Bilavčík dvacet minut před koncem napálil po standardní situaci odražený balon do sítě, bylo hotovo.

Babice jsou po výhře 3:0 v semifinále, Jalubí se na stadion Slovácka nepodívá.