OFS Zlín

V krajském městě podle všeho projeví zájem postoupit nejlepší celky ze všech šesti soutěží. V případě sestupu zde budou „padat“ jen poslední, nejhorší týmy soutěží, skupin. A týká se to i nejprestižnějšího okresního přeboru, který se letos hraje jen se 12 účastníky. „Do okresu z krajských soutěží se nám sice vracejí hned dva neúspěšné celky – ve skupinách B a C poslední Jaroslavice a Velký Ořechov, ale protože okresní přebor chceme mít opět se 14 účastníky, bude sestupovat opět jen jeden tým,“ uvedl na upřesněnou předseda OFS Zlín Pavel Brímus.

Fotbalové soutěže se blíží ke svému konci.
ANALÝZA Deníku: kdo je ve fotbalových soutěžích na postup a na padáka?

Podle informací Deníku o návratu do okresních soutěží uvažují mimo jiné v Bylnici, Velký Ořechov zvažuje nehrát okresní přebor ale III. třídu. „Ano, i já popravdě čekám větší pohyb týmů napříč soutěžemi, než nabízí sportovní hledisko. Mám totiž informace z klubů hrajících krajské soutěže, že z různých důvodů vážně uvažují o návratu k nám do okresu. Až přihlášky nám ale přesně prozradí skutečné přání klubů, které respektujeme a vše dle platných řádů a pravidel upravíme,“ dodal Brímus.

Okresní přebor

Postup: ve hře: Hvozdná 49, Štípa 48. Sestup: ve hře: Vizovice 11, Slopné 12, SD Poteč/Franc. Lhota 13.

III. třída

Postu: sk. A: Kašava, sk. B: ve hře: Ned. Lhota 41, Rokytnice 39, Rudimov 35.

Sestup: sk. A: Mysločovice. Sk. B: ve hře: Biskupice 11, Drnovice 16.

IV. třída

Postup: sk. A: Jaroslavice B 50. Sk. B: ve hře: Trnava 40, Neubuz 35. Sk. C: ve hře: Sehradice 46, Nedašov B 43.

OFS Kroměříž

Na Kroměřížsku se zdá být situace jedna z nejstabilnějších, i když podle informací Deníku ze Zborovic se proslýchalo, že jejich další působení v krajských soutěžích není jisté, přičemž zde se může jednat jen o taktiku v „boji“ o obecní příspěvek na chod klubu a renovaci zázemí. Zborovice totiž v posledních letech měly ambice vrátit se do krajského přeboru. „Osobně žádnou potvrzenou zprávu nemám. Vzhledem k tomu, že z krajských soutěží by neměl k nám sestoupit žádný celek z Kroměřížska, postupová a sestupová matematika je jednoduchá – nahoru i dolů půjde nejlepší, respektive nejhorší celek dané soutěže či skupiny,“ potvrdil předseda OFS Kroměříž Libor Kopčil.

Okresní přebor

Postup: Němčice.

Sestup: ve hře: Počenice 17, Pravčice 17, Žalkovice 19, Rymice 21.

III. třída

Postup: sk. A: Komárno. Sk. B: ve hře: Zborovice B 59, Rataje 57.

OFS Uherské Hradiště

Také na Slovácku zažijí klidné léto, kdy by vedení nemělo mít mnoho práce se skladbou a složením soutěží pro novou sezonu. I zde z krajských soutěží nikdo sportovní cestou nesestoupí. „A nemám informace ani o tom, že by chtěl někdo sám dobrovolně o soutěže níže,“ konstatoval předseda OFS Uherské Hradiště Pavel Miko. Podle informací Deníku však o návrat do okresních soutěží údajně uvažují v Buchlovicích.

„Pohyb by měl být opravdu minimální. Co si kluby uhrají, to si zahrají,“ usmál se Miko.

Okresní přebor

Postup: SD Traplice/Jankovice.

Sestup: Havřice.

Okresní soutěž

Postup: sk. A: Hluk B. Sk. B: Březová.

OFS Vsetín

Na Vsetínsku očekávají sestup jednoho týmu z I. B třídy – Hovězí, které má tři kola před koncem manko šesti bodů. „Žádnou hlubší sondu napříč kluby jsme nedělali, ale očekávám, že i u nás bude v případě pohybu týmů jedno z klidnějších lét. Až podané přihlášky však ukážou, jestli tomu bude opravdu tak,“ konstatoval předseda OFS Vsetín Stanislav Volek.

Okresní přebor

Postup: ve hře: Zubří 42, Střítež/Hrachovec B 35, N. Horzenkov 34, Bynina 33.

Sestup (2 týmy): ve hře: Huslenky 14, Val. Bystřice 18, SD Hošťálková/Kateřinice B 21, Hutisko 21, Jarcová 22, Krhová 24, Ústí 24.

III. třída

Postup: sk. A: ve hře: 1. Branky 37, Dolní Bečva B 36, Rožnov B 34. Sk. B: Lhota u Vs.