Zimní turnaj Uherský Brod 2022
Skupina A: Louky - Újezdec 1:8 (0:3), vlastní - Kobzinek 3, Vacula 2, Pilka 2, Kostiha. Dolní Němčí - Slavkov 1:2 (1:1), Tinka - Jankůj, Janků. Nivnice - Mladcová 6:1 (2:1), Kostelník, Radim Straňák z penalty, Ondřej Kolaja, Soukeník, Vojtěch Straňák, vlastní - Chludil.

7. Louky 5 0 1 4 6:20 1 b.

Skupina B: Havřice - Strání B 0:0, Popovice - Lhota u Malenovic 4:7 (2:3), Bednařík, Masaryk, Hlaváč, Chovanec - David Červenka 3, Schejbal 2, Marek Bartoň, Fuksa. Březová - Přečkovice 2:0 (1:0), Trunek, Janků.
1. Lhota 5 4 0 1 27:11 12 b.
2. Strání B 4 3 1 0 16:3 10 b.
3. Havřice 5 2 2 1 14:6 8 b.
4. Březová 4 1 1 2 4:10 4 b.
5. Popovice 4 0 1 3 10:22 1 b.
6. Přečkovice 4 0 1 3 8:27 1 b.

Hattrickem se blýskl Miroslav Kobzinek, po dvou brankách přidali Vacula s Pilkou, jednou se trefil i Kostiha.

„Soupeř si nezasloužil prohrát až takovým rozdílem. Hlavně v prvním poločase nás v poli přehrával, ale vyložené šance neměl. Louky hrály jenom po vápno. Zatímco my jsme potrestali každou jejich chybu, oni drželi balon. Druhý poločas po brance na 4:0 už to ale vzdali. Jediný gól jsme si v závěru dali za rozhodnutého stavu sami,“ uvedl trenér Újezdce Zdeněk Šebesta.

Účastníka krajské I. A třídy skupiny B dál trápí absence. „Pořád máme nemocné a zraněné hráče. K ideální sestavě jsme se ještě nepropracovali,“ přiznal Šebesta, který čeká, až se uzdraví veterán Bronislav Červenka.

Bývalý ligový záložník momentálně laboruje s natrhnutým svalem, do startu jara by měl být v pořádku.

Újezdec v zimní pauze posílil Dominik Pěnička z Baťova, v klubu naopak skončil záložník Vít Valenta. Filip Lekeš je zase na odchodu do Luhačovic.

V dalších sobotních zápasech Havřice remizovaly s béčkem Strání 0:0 a Popovice v přestřelce podlehly Lhotě u Malenovic 4:7.

Hattrick v dresu vítězů zaznamenal David Červenka.

V nedělních duelech Slavkov zdolal Dolní Němčí 2:1 a Nivnice deklasovala Mladcovou 6:1. „Přes několik absencí v sestavě jsme pár pohledných kombinací nabídli a také zužitkovali v góly, ale celkově bylo nasazení oboustranně slabé a do úrovně mistrovského utkání měly oba týmy daleko. Hosté jako vedoucí tým B třídy kousali jenom chvíli v první polovině a s přibývajícím časem jsme se jim přizpůsobili,“ zhodnotil duel na klubovém webu vedoucí TJ Nivnice Milan Bršlica.

Devatenáctičlenný kádr účastníka I. A třídy skupiny B z minulých kol zdecimovaly různé bolístky včetně covidu a tak se po čase zase počítala každá použitelná kopačka. „Vše nakonec dopadlo dobře a na lavici se dokonce tísnili tři fotbalisté, které posléze doplnil ještě jeden dorostenec. Jak ukázal vývoj utkání tak to bylo více než potřeba,“ uvedl Bršlica.
Start utkání fotbalisté Nivnice ovládli a prvních deset minut ještě plnili představy trenéra Barcucha. Projevilo se to také na skóre a už v 6. minutě jsme po rohu R. Straňáka a z voleje vráceném míči Dubského šli do vedení, když z malého vápna dorážel míč do branky Kostelník. V desáté minutě sledoval zdánlivě ztracený a určitě přetažený balon Stojaspal a jeho centr odvracel  jeden z hostujících obránců rukou. Nařízenou penaltou Radim Straňák nepohrdl  - 2:0.

Mladcová se probrala až později. Nedůrazu a zmatků ve vápně soupeře využil Chludil, který zametl balon do sítě z malého čtverce. Potom už začaly starosti oběma celkům a to v podobě zdravotních potíží. Na obou stranách totiž ještě do poloviny utkání odstoupili dva hráči. „O tom jestli by s nimi mělo utkání vyšší kvalitu si dovolíme polemizovat, ale fakt je ten, že se hrálo přátelské utkání se vším všudy. Ani jedno z mužstev do hry nedalo nic navíc a všichni si spíše užívali prvního teplejšího slunce letošního roku,“ popsioval dění na trávníku Bršlica.

Klesající úroveň se snažil udržet přímým kopem R. Straňák. Následující desetiminutovka se odehrála v režii Mladcové. Nivnici z letargie probudily až dva samostatné úniky, ale Dubský po nahrávce Kolaji mířil vedle a branka byla malá i Machalíkovi, přestože si po nahrávce Dubského mohl vybrat celou škálu zakončení.

„O půlce si naši vysloužili pokárání trenéra za špatný pohyb a zápal do hry, ale bylo to házení hrachu na zeď. Když k tomu připočteme, že podobně se prezentoval i soupeř, který navíc druhý poločas odehrál pouze v deseti, je všem jasné, že se hrálo v pochodovém tempu a sprintů a rychlých náběhu bylo pramálo,“ líčí Bršlica.

Uspávací taktika přinesla změnu stavu v 59. minutě, když zamotal nohy a hlavy soupeři na levém křídle Dubský, jehož prudký centr dorážel z blízka Kolaja. Mladcová podnikla pár solidních přechodů, jeden z nich byl gólový. Křížná střela ke vzdálenější tyči však nabrala opačnou faleš a bylo šanci.

Hned po rozehrávce prodloužil v 61.minutě balonDubský na Soukeníka a ten předvedl, že ze zakončení může z fleku maturovat - 4:1.

Tím bylo jasné, že je po zápase a čekání na poslední hvizd mohlo začít. V poslední čtvrthodince se všem přítomným představil dorostenec V. Straňák, kterému bylo diváků asi líto a tak jim naservíroval tři situace, z nichž dal jeden a půl gólu. Nejprve utekl z poloviny sám do couvající obrany hostí a když se mu zdála pozice střelecká tak ji bezezbytku využil a brankář hostí byl krátký - 5:1.

V 78.minutě se událo téměř vše podobně. Jenom bránících fotbalistů bylo o jednoho víc a možná i to našeho zajíce vyplašilo a tentokrát zamířil o ždibec vedle.

V 80.minutě na hranici velkého vápna zakombinoval Karlík s V. Straňákem a před jeho botou byla špička hostujícího obránce pohotovější a neomylně zamířila do vlastní branky.