V čele díky nejlepšímu skóre zůstávají Hlučané. Ti byli proti Mladcové od začátku lepší na míči, dobře kombinovali, ale hráli do plných, a tak se do šancí začali dostávat až od dvacáté minuty. Nejdříve Martiš trefil tyčku, ale vzápětí kanonýr Spartaku po centru Sopůška otevřel skóre.

O minutu později šel Martiš sám na gólmana, ale ten ho zázračně vychytal. Na 2:0 zvýšil Matejka s přispěním obránce soupeře, který si po prudkém centru zasunul míč do vlastní branky.

Gambrinus Cup v Uherském Brodě 2022
Skupina A: Újezdec - Slavkov 3:5 (2:3), Pilka 2, Kobzinek - Martiš 2, Jankůj, Husták, Machala.
Mladcová - Hluk 1:4 (0:3), Kočica - Martiš, Matějka, Kročil, Zelinka. Dolní Němčí - Nivnice 1:2 (0:2), vlastní – Pavluš, Velecký.
Tabulka - skupina A
1. Hluk 3 0 0 15:2 9 b.
2. Nivnice 3 0 0 10:3 9 b.
3. Slavkov 1 0 0 5:3 3 b.
4. Mladcová 1 0 1 3:4 3 b.
5. Louky 0 0 1 1:2 0 b.
6. Dolní Němčí 0 0 3 1:10 0 b.
7. Újezdec 0 0 3 5:17 0 b.

Skupina B: Strání B - Popovice 6:0 (2:0), Pavluš 3, Želibabka 3. Havřice - Březová 1:1 (0:0), Moštěk - Pomajbík. Lhota u Malenovic - Přečkovice 11:1 (5:0), Lukáš Červenka 5, Nevařil 2, Lukáš Mikeštík 2, Vojtěch Bartoň, Králík - Hamouz.
Tabulka - skupina B
1. Strání B 3 0 0 16:3 9 b.
2. Lhota 2 0 1 17:7 6 b.
3. Havřice 0 1 1 3:5 1 b.
4. Březová 0 1 1 2:7 1 b.
5. Popovice 0 1 1 6:12 1 b.
6. Přečkovice 0 1 1 7:17 1 b.

Mladcová nestačila kombinaci protivníka, ve 39. minutě to po trefě Kročila bylo již o tři góly. Mladcová se v první půli dostala dvakrát k brance Hluku, ale Pěgříma neohrozila.

Trenér Spartaku Vojtěšek po přestávce sestavu prostřídal a favorit už nebyl tak kompaktní jako před přestávkou. Mladcová se pokusila zápas zdramatizovat. Jedna rána skončila na tyčce, v 80. minutě už se prosadil Kočica. O dvě minuty později ale Zelinka po úniku z levé strany nedal brankáři šanci a završil triumf Spartaku.

Dolní Němčí trápí v zimní pauze marodka a absence, proti Nivnici si tak z divizního Strání vypůjčilo Palíka se Sedláčkem, šanci dostali i dorostenci. Naproti tomu Pavel Barcuch měl opět nepřeberné možnosti jak poskládat sestavu, neboť se mu do služby hlásilo osmnáct fotbalistů, a bohatě toho využil.

„V prvním poločase jsme se na umělce rozkoukávali kratší čas a začátek se odehrál v naší režii,“ informoval na klubovém webu vedoucí mužstva Nivnice Milan Bršlica. Pavluš ovšem mířil z voleje nad a další ránu mu zneškodnil vysoký gólman Kadlček.

Na druhé straně se při pokusech Hyblera vyznamenal Junaštík. Skóre otevřel až ve 22. minutě Pavluš, jenž do opuštěné branky zakončil akci Veleckého s Karlíkem.

Další okamžiky patřily nivnickému Josefíkovi, jehož ránu pod břevno vyrazil Kadlček na roh, ale ve 39. minutě už stejný hráč uspěl, když se postupně zbavil tří obránců soupeře až nakonec předložil balon na zadní tyčku, kde číhal Velecký a ten z metru branku minout nemohl.

„Do druhé půlky vyběhlo v našem dresu sedm nových sil a těm chvíli trvalo, než se s utkáním seznámili. Dolněmčané byli aktivnější a usadili se na naší polovině a právě na ní došlo v padesáté minutě k souboji, po kterém došlo k přerušení utkání kvůli zranění soupeřova hráče,“ líčí Bršlica. „Vzdušný souboj jednoho z našich a mladého dorostence soupeře skončil nekoordinovaným pádem hráče Dolního Němčí a povolána musela být sanitka. Po pěti minutách se začalo znovu hrát a nadále se zdáli více otřeseni naši,“ přidává známý činovník.

Dolní Němčí mohlo skóre snížit, ale Palík poslal míč jenom do boční sítě a zakončení Bídy bylo nedůrazné. S trestným kopem Palíka si zase poradil Junaštík.

Nivnice inkasovala až v poslední minutě. Na levém křídle si vyměnili míč Bída se Sedláčkem a prudký centr si do vlastní sítě srazil Stojaspal.

„Sice jsme zvládli i třetí utkání, tentokrát však musíme říct, že se tak stalo spíše výsledkově enž herně. Ostatně celé utkání asi přítomné nenadchlo. Naši byli o chlup lepší v první půli a hosté ve druhé,“ dodal Bršlica.

Fotbalisté Strání (bílé dresy) vyhráli na umělé trávě v Brumově 3:0.
Strání i bez čtyř marodů přehrálo Brumov, dál shání posily. Přijde Gago?

Ve skupině A uspěl i Slavkov, který porazil Újezdec 5:3. Pro účastníka I. B třídy skupiny C to bylo vůbec první utkání po zimní přestávce.

„Na to, že jsme nastoupili po tak dlouhé době a hráli proti týmu z vyšší soutěže, tak to bylo docela slušné,“ míní trenér Slavkova Miroslav Mančík, který postrádal zraněného Bahulu, Kotka i tři dovolenkáře.

„Kdo mohl, tak nastoupil. Pořád je nás málo. Kluci toho zatím moc nenatrénovali. Snad to bude lepší,“ přeje si.

Kádr Slavkova se od podzimu vůbec nezměnil. Mužstvo pokračuje ve stávajícím složení, posily nehledá.

Proti Újezdci však ukázalo, že na tom není vůbec špatně. I když Slavkov prohrával, výsledek otočili z 0:1 na 3:1 a vedení už nepustil.

Ve skupině B zlstává stoprocentní béčko divizního Strání B, které zdolalo Popovice 6:0. Hattrickem se blýskli Pavluš s Želibabkou.

Střelecky zářil i Lukáš Červenka. Útočník Lhoty u Malenovic se na výhře 11:1 proti Přečkovicím podílel hned pěti přesnými zásahy. Souboj Havřic s Březovou skončil nerozhodně 1:1.