Gambrinus Cup 2022 v Uherském Brodě, víkendové výsledky
Skupina A:
Výsledky: Hluk - Nivnice 1:1 (1:0), 45. Zelinka z penalty – 75. Machalík, Dolní Němčí - Louky 3:1 (1:0), R. Stojaspal 2, Bobčík - Dlouhý, Mladcová - Slavkov 2:1 (1:0), Haloda, Kočica - Bahulík z penalty.
1. Hluk 3 1 0 16:3 10 b.
2. Nivnice 3 1 0 11:4 10 b.
3. Mladcová 2 0 1 5:5 6 b.
4. Slavkov 1 0 1 6:5 3 b.
5. Dolní Němčí 1 0 3 4:11 3 b.
6. Louky 0 0 2 2:5 0 b.
7. Újezdec 0 0 3 5:17 0 b.

Skupina B: Přečkovice - Havřice 1:8 (0:3), Bednařík - M. Moštěk 5, Maršálek 2, T. Rachůnek.

1. Strání B 3 0 0 16:3 9 b.
2. Lhota  2 0 1 17:7 6 b.
3. Havřice 1 1 1 11:6 4 b.
4. Březová 0 1 1 2:7 1 b.
5. Popovice 0 1 1 6:12 1 b.
6. Přečkovice 0 1 2 8:25 1 b.

V dalším zápas Slavkov nestačil na Mladcovou, které podlehl 1:2.

Sobotní šlágr na Zimním turnaji v Uherském Brodě vítěze neměl. Souboj fotbalistů Hluku s Nivnicí skončil nerozhodně 1:1. Spartak v utkání dvou dosud neporažených týmů z krajské I. A třídy skupiny B poslal v závěru prvního poločasu z penalty do vedení Zelinka, soupeř srovnal čtvrt hodiny před koncem, kdy se prosadil Machalík.

Rivalové remízu brali. „Nivnice byla zatím nejlepší soupeř, se kterým jsme v zimě hráli. Z tohoto pohledu to pro nás bylo užitečné utkání. V prvním poločase jsme měli možná o něco více ze hry i pár šancí, v jiných zápasech jsme si jich ale vytvořili daleko víc. Ve druhé půli už jme sestavu prostřídali, abychom pošetřili hráče pro nedělní utkání s Morkovicemi. Náš výkon změnami utrpěl, ale celkově to bylo slušné,“ míní trenér Hluku Jiří Vojtěšek.

Pozitivní po derby byl i kouč Pavel Barcuch. „Úroveň utkání byla oboustranně hodně velká. Hluk byl o něco fotbalovější, herně byl na tom lépe, ale my jsme byli nebezpečnější, měli daleko víc šancí. Kdybychom je proměnili, určitě bychom vyhráli,“ ví dobře nivnický trenér.

Dres Spartaku poprvé navlékl Ondřej Crla. Zkušený třiatřicetiletý záložník, který v kariéře prošel Slováckem, Stráním, Šardicemi, Břeclaví nebo Napajedly, se domů na Moravu vrátil z pobytu v Kanadě. „V pátek s námi absolvoval první trénink. Šel do toho zostra, hned do zápasu. Bylo vidět, že fotbal hrát nezapomněl, byť ho dlouho nehrál. Potřebuje chytit zápasový rytmus, trošku poběhat a zvyknout si na zátěž,“ říká Vojtěšek. Ani Crla ale Hlučanům k další výhře nepomohl. Nivnice totiž podala velice dobrý výkon, okresnímu rivalovi sympaticky vzdorovala. „Remíza odpovídá. Zápasy s Nivnicí jsou vždycky těžké. Má v sestavě důrazné a šikovné hráče,“ oceňuje Vojtěšek, který postrádal brankáře Pěgřima a Tomaštíka.

Diváci od začátku tušili, že půjde o vyrovnaný zápas. Hosté posíleni o Pavluše, Kolaju ze Stání a Machalíka z Bánova dobře bránili a snažili se hrát na brejky.

„Byli jsme sice lepší na míči, měli jsme více ze hry, ale ve hře bylo také moc nepřesností,“ uvedl Vojtěšek. V 15. minutě prodloužil Martiš centr na tyč, ale jinak si Hlučané nějakou šanci nevytvořili. Nivničané naopak využili dvou okének v soupeřově obraně, při zpětných přihrávkách a zatopili brankáři Gaškovi. Ve 45. minutě pronikal Zelinka do pokutového území, byl sražen, rozhodčí Zpěvák nařídil pokutový kop, který sám faulovaný Zelinka proměnil.

Do druhého poločasu nastoupili Machala Jan, Miroš, Matejka, Přecechtěl, Skovajsík odešli Škorec, Horák, Kukla, Zlínský, Šimoník. Postupně se však vystřídali i Kročil, Crla, Zelinka a Martiš, přišel ještě Bania, takže od 75. minuty hráli za Spartak čtyři dorostenci a k tomu náhradníci.

V 50. minutě se vydal na sólo Radim Straňák a bylo štěstí, že následující střela jiného nivnického hráče skončila na tyči. V 76. minutě došlo k další naší chybě v obraně a toho využil Machalík, který vyrovnal na spravedlivých 1:1.

Ve skupině B si zastřílely Havřice, které hlavně díky pěti brankám Miroslava Moštěka deklasovaly Přečkovice 8:1 a připsaly si první výhru.