Prohra 2:3 pořádně štvala. „Zase se potvrdilo staré známé pravidlo nedáš dostaneš a po jednoduché brance na 2:1 jsme se položili. I když jsme ve druhém poločase nebyli tak aktivní a důrazní v osobních soubojích, přesto jsme měli utkání zvládnout za tři body,“ ví dobře Zlínský.

Pětačtyřicetiletý trenér a funkcionář po konci v Hluku nahradil ve funkci Miroslava Ondrůška, který se vrátil zpátky do třetiligového Uherského Brodu.

Zatímco na podzim Nivnice pouze vítězila a zakopla až na konci podzimu, do druhé poloviny sezony vstoupila zcela opačně. „Z porážky se musíme ponaučit a jít dál,“ uvedl Zlínský.

I. A třída sk. B, 14. kolo -
FC KORYČANY – TJ NIVNICE 3:2 (0:2)
Branky: 76. Tomáš Reška, 87. Jan Věžník, 89. Tomáš Ryška - 6. a 44. Vlastimil Velecký. Rozhodčí: Ševčík. Diváci: 123.

Lídr soutěže se tak hned na startu jara dostal pod obrovský tlak. Druhý Kroměříž B totiž zvítězila v Bojkovicích přesvědčivě 4:0 a je jasné, že moc ztrácet nebude ani v dalších zápasech.

Hanáci si totiž vypomáhají borci z druholigového kádru, na I. A třídu mají nadstandardní mančaft.

Nivnici navíc po podzimu vypadli stoper Vrága, křídelník Kelíšek a středopolař Hulín, o jehož návratu se stále jedná, takže chvíli potrvá, než se noví fotbalisté Obdržálek, Kolaja, Cvacho a Franc s týmem sžijí a bude to fungovat jako dřív.

Trenér fotbalistů Koryčan Jaroslav Hastík při přípravném utkání s Vnorovy.
Hastík po famózním obratu: Takovou euforii už fotbalové Koryčany dlouho nezažily

I když se celku z Uherskobrodska v Koryčanech tradičně nedaří, první poločas mu vyšel skvěle. „Hráli jsme velmi dobře. Hru jsme měli pod kontrolou, kluci plnili taktické pokyny, co jsme si řekli v kabině a brzy jsme po rychlé brance Veleckého šli do vedení,“ pochvaloval si Zlínský.

Hosté mohli do přestávky přidat další tři nebo čtyři góly, těsně před přestávkou se prosadil pouze Velecký. „Další vyložené šance jsme bohužel neproměnili, což nás nakonec stálo body,“ ví dobře.

Naproti tomu Koryčany v první půli vůbec nebezpečné nebyly.

Po přestávce ale všechno bylo jinak. „Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že i dál chceme hrát stejně aktivně, napadat domácí stopery při rozehrávce. Bohužel jsme nezachytávali dlouhé nákopy Koryčan a dostávali se do problémů. Domácí byli důrazní, běhaví, i přesto jsme měli další tři tutové stoprocentní příležitosti na zvýšení náskoku. Bohužel jsme je nedali, což nás položilo,“ smutnil Zlínský.

Fotbalisté Kunovic (žluté dresy) v dohrávce 1. kola krajské I. A třídy skupiny B podlehli Dolnímu Němčí 1:2.
Třaskavé derby v Dolním Němčí: výhra Kunovic, tři červené karty i poničená zeď

Rozuzlení nakonec přinesla až závěrečná čtvrthodina.

V 76. minutě hostující brankář Junaštík nejdřív v bráně čaroval, když během velkého závaru po jednom z mnoha rohových kopů nakonec vytěsnil i prudkou gólovou hlavičku střídajícího Radka Šnajdra. Jen o chvíli později jej však evidentně překvapila dobře utajená rána Tomáše Rešky, která mu z notné dálky nečekaně zaplavala nad hlavou a zapadla až pod břevnem .

Když sedm minut před koncem velmi dobře hrající Straňák znovu minul domácí bránu, uchopil soupeř osud zápasu do svých rukou.

V 87. minutě si na přetažený centr Ryšky zezadu naběhl kapitán Jan Věžník a nechytatelnou hlavičkou vyrovnal na 2:2!

A to nebylo vše.

Šokovaní Nivničané totiž vzápětí Eremiáše poblíž vlastní šestnáctky zastavili jen za cenu faulu, Reška pak z trestného kopu prokázal jedinečný cit pro balón a stříleným centrem vybídl k jemné teči hlavou do protisměru brankáře jmenovce Ryšku.

Takovou euforii už fotbalové Koryčany nezažily dlouho …