Jednoduché to však mít parta kouče Pavla Cigoše rozhodně nebude. Na první místo v nejnižší krajské soutěži pomýšlí i sousední Staré Město, Ořechov nebo Slavkov. Boj o postup ve skupině C tak bude napínavý zřejmě od začátku až do konce.

„Víme, že to bude těžké, ale chceme se o to poprat,“ říká sekretář Zlechova Libor Rosůlek.

Zkušený funkcionář stejně jako kolegové z výkonného výboru či fanoušci sestup ještě úplně nerozdýchali, do minulosti už se ale nevracejí. „Pořád nás to mrzí. Opravdu jsme se chtěli zachránit, bohužel se nám to nepodařilo. Byly v tom i jiné vlivy, ale nyní s tím už nic neuděláme,“ ví dobře Rosůlek.

V sestupu už se Zlechovští nebabrají, všechno už si vyříkali, nyní se dívají dopředu. Hlavní je, že celek z Uherskohradišťska udržel kompletní kádr, zůstává i trenér Cigoš.

Jediný otazník tak visí nad setrváním brankáře Červinky, jenž má namířeno do sousedního Rakouska. „Asi tam odejde, ale ještě to není potvrzené,“ říká Rosůlek.

Šestadvacetiletý fotbalista Marek Mančík (v červeném dresu) se z Uherského Brodu vrací zpátky domů do Slavkova.
Po deseti letech zpátky ve Slavkově. Mančíka domů zlákala práce a stavba domu

Ostatní opory by měly zůstat. Pokračovat bude i trenérův syn Michal, vypomoct by mohl i Jan Kameník. „Komunikujeme s ním, ale u něj záleží především na rodinných povinnostech a práci v Jihlavě,“ připomíná Rosůlek.

Jinak Zlechov žádné posily neshání. Kádr má dostatečně široký, nadcházející sezonu by měl personálně zvládnout. „Kluků je dost,“ míní známý činovník.

Po dlouhém zranění začne s tréninkem i Radovan Mikula, jehož kariéru přerušila zpřetrhané šlachy. Celou minulou sezonu vynechal, v létě chce vyzkoušet, co tělo dovolí.

Fotbalisté Zlechova odehrají první přípravný zápas v neděli ve Strážnici. Před startem nové sezony doma přivítají ještě Slovácko C. První soutěžní duel odehrají v neděli 31. července proti Nedachlebicím. Jde o duel 2. kola krajského poháru.

Mistrovskou sezonu odstartují svěřenci trenéra Cigoše ve Velkém Ořechově, před vlastním publikem pak v třaskavém derby přivítají Staré Město. Ve 3. kole jedou do Slavkova. „Na úvod nás nečeká nic jednoduchého, ale alespoň zjistíme, jak na tom jsme,“ dodává Rosůlek.