Pořádající klub pojal pohárové utkání velkolepě.

Na perfektně připravený pažit v nedalekém Újezdci nastoupily na hrací plochu společně s hráčkami také mladší žákyně ČSK Uherský Brod. "Byl to pro ně zážitek na celý život. Doteď viděly něco podobného jen v televizi, nebo v lize. Jsem rád, že mohly nastoupit společně se svými fotbalovými idoly na plochu a mohly tak být součástí pohárového zápasu. Za týden si vše zopakujeme," uvedl nadšený kouč mladších žákyň Volodymyr Korolovych.

Vstup do pohárového zápasu se povedl domácím fotbalistkám náramně. Hned z první střely na branku otevřela skóre Dufková.

"Po rychlém gólu se hráčky uklidnily a trpělivě čekaly na další šanci. Po půlhodině si dezorientovaný soupeř vstřelil vlastní gól. V tu chvíli už jsem věřil, že zápas dotáhneme do úspěšného konce," uvedl trenér Jan Gazdík, jenž si pochvaloval atmosféru zápasu.

Fotbalisté Vlčnova (bílé dresy) zakončili podzimní část sezony domácí porážkou 0:4 s Topolnou.
Podívejte se: Topolná zvládla dohrávku ve Vlčnově, fanoušci měli i pyrotechniku

"Na utkání dorazil uherskobrodský fanclub, který normálně chodí především na muže a vytvořil nám nezapomenutelnou atmosféru," dodal kouč.

ČSK Uherský Brod - SK Brušperk 2:0 (2:0). Branky: 5. Dufková, 33. vlastní. ŽK: Adamíková, Dufková. Rozhodčí: Kotačka - Schumacher, Zpěvák. Diváci: 460.

Spanilá jízda Broďanek pohárem pokračuje i nadále. Po skalpu Bezměrova a Brušperku čeká na uherskobrodské ženy v dalším kole druholigová Sigma Olomouc. Hanačky neponechaly nic náhodě a do Újezdce vyslaly zvěda v podobě Zdeňky Skupinové, která si do notýsku poctivě zapisovala důležité informace o domácím týmu.

Vzájemný souboj je na programu v sobotu 13. listopadu 2021 od 10.00 hodin. "Vzhledem k tomu, že Újezdec se nám osvědčil, budeme chtít zápas proti Sigmě Olomouc odehrát na stejném stadionu," uvedl Petr Zpěvák, sekretář ženského úseku ČSK Uherský Brod.

Vítěz tohoto duelu narazí v dalším kole na prvoligovou Slavii Praha. "Sigma Olomouc je v zápase obrovským favoritem. My můžeme jen překvapit. Ale o tom přece pohárové zápasy jsou. Věřím, že hráčky nechají na hřišti všechno," dodal Zpěvák.