S ženami Slovácka se nově připravují brankářka Karolína Škrabalová a hráčky do pole Sabina Střížová, Klára Bláhová, Terezie Ohlídalová, Denisa Jonášová, Johana Tomečková a Irma Ceremugová.

„Holky se po prvotním rozkoukání začínají projevovat v dobrém světle. Jsou šikovné, některé mohou překvapit a klidně se dostat i do základní sestavy,“ míní Bláha. „Patřím mezi trenéry, kteří když vidí, že juniorka má požadované kvality a svými výkony i přístupem mě přesvědčí, rozhodně dostane šancí,“ tvrdí.

Kouč Slovácka už má k dispozici i obě Američanky. Zatímco Susanna Friedrichsová už na Moravě normálně trénuje s týmem, její krajanka Brianna Blethen teprve ve středu přiletěla za zámoří.

Jinak žádná posila do Uherského Hradiště v dlouhé pauze nedorazila, tým je až na střelkyni Dvořákovou, která odcestovala za studiem i fotbalem do Ameriky, úplně stejný.

Žádná hráčka však není dlouhodobě mimo, děvčata trápí jen drobné šrámy. Některou pobolívá podvrtnutý kotník, jiná má zase svalové problémy. „Všechny holky jsou ale v dobré formě, zdraví jim až na nějaké drobnosti taky slouží. Na start první ligy bude celý tým dobře nachystaný. Chceme v soutěži pokračovat v dobrých výkonech,“ přeje si Bláha.

Fotbalistky Slovácka se na start ženské ligy těší. „Hodně jsme se připravovali, chtěli hrát,“ připomíná.

Nejvyšší soutěž měla odstartovat už o víkendu, kvůli covid manuálu se ale začne hrát až poslední únorový víkend. Třetí tým tabulky na úvod vyzve Plzeň. „Náš tým udělá všechno proto, aby všechno klaplo,“ říká odhodlaně Bláha.

Kvůli počasí i termínu se bude hrát na umělé trávě ve Starém Městě, kde se slovácký celek také připravuje. Žádný oficiální přípravný zápas zatím v plánu není, Moravanky tak každý týden absolvují modelové utkání. „Díky tomu, že jsme kádr doplnili o juniorky, tak nemáme problém poskládat dva týmy,“ upozorňuje Bláha s tím, že před jarním startem by si rád generálku s někým zahrál.

Otázka je, zda to vládní opatření dovolí. Sestavit manuál pro ženskou ligu totiž nebylo vůbec jednoduché, teď navíc musí hráčky všechno poctivě dodržovat.

„Nominovaná děvčata před každým utkáním absolvují testy na covid. Ty, co to prodělaly, jsou devadesát dnů hájená,“ dodává Bláha.