Moravanky tak skončily na turnaji prvního kola Ligy mistryň, který hostil švédský Kristianstad poslední a do další fáze soutěže nepodívá.

Proti dánskému šampionovi se dobrými zákroky blýskla gólmanka Růžičková, která si v úvodu střetnutí poradila se dvěma trestnými kopy Tavlo-Peterssonové i dělovkou Rylové.

Opora Slovácka inkasovala branku až ve 23. minutě , kdy se ve skluzu po centru Beckové prosadila Perssonová a poslal Brøndby do vedení.

Po půl hodině hry se soupeřky radovaly podruhé, po centru Ortizové přesně mířila nepokrytá Becková. Snížit mohla Morávková, ale rozvlnila pouze boční síť. Před přestávkou však přišlo snížení, když se radovala Michaela Dubcová.

Po změně stran bylo k vidění několik zajímavých akci, stav se ovšem neměnil. A to ani po střele Michaely Dubcové a následné dorážce Poláškové. Slovácko nakonec mohlo vyrovnat v nastaveném čase, letní posila Morávková však svoje sólo nedokázala dotáhnout do zdárného konce.

Třetí tým loňské sezony nejvyšší české soutěže tedy končí ve své skupině 1. kola Ligy mistryň čtvrtý.

V neděli od třinácti hodin je na programu losování 2. kola, své soupeře se tedy dozvědí Sparta a Slavia.

1. kolo Ligy mistryň 2021/22 – utkání o 3. místo

Brøndby IF – 1.FC Slovácko 2:1 (2:1)
Branky:
23. Persson, 30. Beck – 39. M. Dubcová
Slovácko: Růžičková - Sedláčková, Jelínková, Janků, Pěčková (82. Molková) - Jonášová (51. Waltrová), Holá (51. Bieliková), Dubcová - Morávková, Žufánková, Příkaská (46. Polášková). Trenér: Bláha.