V neděli pomohl Čtvrtníčkovu týmu skolit Buchlovice. Na výhře 3:1 se podílel hattrickem.

Tři góly v jednom zápase dal naposledy loni na podzim. Ve čtvrtfinále okresního poháru pomohl Stříbrnicím k triumfu nad Babicemi. Teď po roce oslavil hattrick znovu.

„Byl jsem nadšený, totálně v euforii. Měl jsem radost nejen z branek, ale především z výhry,“ říká zkušený pětatřicetiletý slovenský fotbalista.

Nedělní triumf hráči Nedachlebic věnovali parťákovi Tomáši Pisklákovi, kterému se v den zápasu narodila dcera.

Zatímco dříve hrával záložníka, v Nedachlebicích jej trenér Čtvrtníček vysunul dopředu, na hrot. „Jsem tam hodně spokojený. Cítím se tam fajn,“ přiznává s úsměvem.

Proti Buchlovicím se dvakrát trefil ze hry, jeden gól dal z penalty. Ani mu nevadilo, že domácí tým hraje v deseti bez vyloučeného obránce Nožičky.

„I když jsme hráli dlouho v oslabení, naše výhra je zcela zasloužená,“ míní.

„Buchlovice se do čtyřicáté minuty nedostaly k naší bráně. Měly jenom nějaké nákopy. Pak ale přišla penalta a zároveň i červená karta. Bohužel Martin Nožička zatáhl protihráče a byl vyloučen,“ popisuje.

„Hosté skóre vyrovnali a prvních pět minut druhého poločasu nás zatlačili. Vypracovali si i nějaké vyložené tutovky, které jsme nějakým zázrakem ubránili. Pak jsme se ale dostali zpátky na koně. Ovládli hru, dali dva góly a vyhráli,“ přidává.

Fotbalisté Nivnice (zelené dresy) doma otočili zápas 7. kola I. A třídy skupiny B, Nedachlebice zdolali 2:1.
I. A třída sk. B: Hluk ovládl derby v Dolním Němčí, Vrták se blýskl hattrickem

Nedachlebice se díky výhře 3:1 dostaly v tabulce I. A třídy skupiny B právě před Buchlovice na páté místo. Stejně jako čtvrté Zborovice získaly v osmi kolech čtrnáct bodů. Jaký rozdíl oproti minulé sezoně, kdy se tým trápil a bojoval o záchranu.

„Nyní jsem velice spokojený,“ přitakává Vrták. „Přitom jsem nevěděl, zda tady vydržím. V létě se ale povedly nákupy. Přišli noví mladí hráči, kteří zapadli do kabiny. Teď je tady famózní parta,“ pochvaluje si.

Vrtáka do Nedachlebic zlákali Martin Nožička s vedoucím mužstva Cyrilem Řezníčkem. Předtím prošel Šumicemi, Veselou, Havřicemi, Mistřicemi, Starým Městem a Boršicemi.

„Rád vzpomínám na všechny kluby. Všude bylo dobře, našel si tam kamarády,“ tvrdí.

Na Moravu zamířil v roce 2009. „Jsem živnostník. Dělám zednické práce. Mám jednoho parťáka, zvládneme skoro všechno,“ říká s úsměvem.

Rodák ze Zlatých Moravcí si na rodném Slovensku zahrál dokonce i druhou ligu, když nosil dres Veľkých Levárů. Nyní už na vyšší soutěže nemyslí, v Nedachlebicích je momentálně spokojený. 


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …