Zkušený osmatřicetiletý gólman v těžké zkoušce obstál, byť měl jenom pár zákroků, rozhodně nezklamal a favoritovi pomohl spolehlivým výkonem k výhře 3:0.

„Paráda, já jsem spokojený. Došlo hodně lidí, udržel jsem nulu,“ usmívala se při odchodu z hrací plochy nečekaná jednička Hluku.

Náladu mu nepokazil ani pokladník, tohle bude totiž drahý start. „Jenom jsem došel do kabiny a už jsem dával stovku. Ani nevím za co,“ kroutil hlavou.

Na podobné věci není zvyklý. Vždyť v sestavě prvního mužstva Spartaku se objevil po hodně letech. Kdy naposledy chytal za áčko, vůbec netuší, protože dříve pravidelně nastupoval jen za hluckou rezervu. Kariéru končil před čtyřmi lety v okresním poháru proti Babicím. „Potlučený jsem byl už dost,“ říká.

Stoper Jiskry Staré Město Ondřej Martinec při sobotním zápase s Ořechovem.
Martinec se vrátil k fotbalu po dvou letech. S Ořechovem dal gól i chyboval

Nyní si na něj vedení klubu vzpomnělo, urostlého gólmana povolalo na výpomoc.

„To byl nápad předsedy klubu a další kluků z výboru. Já jsem o něm ani nevěděl,“ přiznává s úsměvem Vojtěšek.

Přemlouvat ho funkcionáři nemuseli, Kovaříka rád na tréninku vyzkoušel. Jelikož se osvědčil, dal mu šanci i v ostrém zápase.

„Jelikož znám Dolní Němčí a vím, že v sestavě mají hodně fyzicky urostlých kluků, nechtěli jsme dát do branky Adama Gáška, který má pořád osmnáct let. Proto došlo na Filipa Kovaříka. Jsme rádi, že v brance byl. Zneškodnil soupeři jednu nebo dvě šance a pomohl nám udržet čisté konto,“ chválí nečekaného hrdinu Vojtěšek.

Náhrada za zraněného Šíchu před svoji premiérovou absolvoval jenom dva tréninky.

Některé spoluhráče ani pořádně neznal, protože na zápasy nechodí. „Neměl jsem na to čas,“ vysvětluje. „Do práce často chodím i v sobotu, dělám do večera, takže jsem rád, že si alespoň v neděli odpočinu. Kdysi jsem byl na nějakém utkání, ale viděl jen asi posledních dvacet minut,“ přiznává.

Mančaft ale po vyhraném derby chválil. I když hosté byli v prvním poločase překvapivě fotbalovější, góly dávali jenom domácí. „Tým je dobrý, fakt jsem hleděl,“ pravil.

Sám moc práce neměl. Vytáhl se hlavně při hlavičce Libora Kadlčka na konci první půle a při několika střelách. Jinak byl jistý, v klidu sbíral centry, jistil spoluhráče z obrany.

„Nervózní jsem fakt nebyl. Pár zákroků jsem měl, ale kdybychom dali do přestávky ještě nějaké góly, mohli jsme mít větší klid,“ míní.

Fotbalisté Hluku (modrobílé dres) v derby přehráli Dolní Němčí 3:0.
Podívejte se: Hluk oprášil brankáře Kovaříka, v derby zdolal Dolní Němčí

Druhá půle už tolik vzruchu nenabídla, po ráně Šimoníka z trestného kopu bylo hotovo. Dolní Němčí na obrat nemělo. „Derby bylo docela klidné. Musím se přiznat, že jsem čekal penaltu proti nám. V prvním poločase byla blízko. Kdyby ji sudí pískl ,tak se moc nedivíme,“ míní.

Nakonec ale čelit pokutovému kopu nemusel. Fotbalisté Hluku předposlední letošní šichtu zvládli, vydařený půlrok zakončí za týden v Šumicích.

Bude chytat znovu Kovařík? „Nevím, jestli mě trenér postaví,“ krčí rameny. „Byl jsem jenom záskok,“ připomíná.

Trenér Vojtěšek nechtěl tak brzy odkrývat karty. „Určitě s námi pojede, ale kdo bude v brance, nyní neřešíme,“ dodal s úsměvem.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …