Tým z Uherského Hradiště vedl již před reprezentační přestávkou v ligovém utkání proti Slavii, poté absolvoval s týmem dvojzápas v Lize mistryň proti Eintrachtu Frankfurt a WFC Okžetpes a své působení v této roli zakončil v ligovém střetnutí na půdě Viktorie Plzeň.

Nyní se vedení klubu dohodlo s dosavadním koučem dorostenek a šéftrenérem mládeže na dlouhodobé spolupráci u ženského áčka.

Zbořil tedy povede Slovácko coby nový hlavní trenér Slovácka už v sobotním utkání s Baníkem Ostrava na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty.

„Mirek byl pro nás od začátku prioritou číslo jedna. Naše herní filozofie a koncepce je propojená napříč kategoriemi, takže ze svého působení u dorostenek přesně zná a ví, jak chceme trénovat a hrát. To se ukázalo hned pod jeho dočasným vedením v zápasech Ligy mistryň, kdy byl tým do obou utkání skvěle takticky připravený a podal výborné výkony,“ uvedl k výběru nového trenéra sportovní manažer ženského fotbalu Svatopluk Macek.

„Jsem si jistý, že pod jeho vedením se bude naše hra nadále zlepšovat, hráčky fotbalově růst a naší ambicí v probíhající sezóně je jednoznačně opět bojovat o nejvyšší příčky v tabulce,“ dodává.

Dorostenci Mařatic (fosforové dresy) ve šlágru 8. kola okresního přeboru zdolali Buchlovice 2:1.
Podívejte se: šlágr dorostu patřil Mařaticím, Buchlovice poprvé prohrály

Zbořil stejně jako Jitka Klimková a Petr Vlachovský pochází z Moravan u Kyjova. V ženském fotbale působí od roku 2013, přičemž si prošel všemi kategoriemi od žaček, přes dorostenky a nyní má na kontě i zápasy u ženského týmu.

První ocenění za svoji práci získal už po třech letech, když v roce 2016 vyhrál anketu Trenér roku ženského fotbalu v kategorii mládeže.

V roce 2020 obsadil druhé místo v anketě Trenér roku ženského fotbalu poté, co vedl dorostenky Slovácka k titulu, o který je připravil až covid.

Fotbalisté Březolup (modré dresy) v 8. kole okresní soutěže Uherskohradišťska skupiny A doma podlehli Drslavicím 2:4.
Podívejte se: Drslavice po obratu zvítězily v Březolupech a vládnou soutěži

V minulé sezoně 2022/2023 trénoval také reprezentační výběr WU17, s nímž se probojoval do druhého kola kvalifikace o mistrovství Evropy a v červnu tohoto roku dotáhl Slovácko do finále Poháru dorostenek, v němž jeho svěřenkyně podlehly pražské Spartě.

Rozdělanou práci po Zbořilovi u dorostenek Slovácka přebírá Petr Posolda, který doposud vedl tým starších žákyň.

Naopak s Vlachovským již ve Slovácku nepočítají. Spekuluje se o tom, že se mohl dopustit mravnostních deliktů. Po policejním zásahu byl totiž zatčen a vzat do vazby, z níž ale byl po sérii výslechů propuštěn. Nyní je vyšetřován na svobodě.