Trenér Slovácka Petr Bláha dlouho vstřebával zklamání nejen z vyřazení, ale především výkonu, který zůstal za očekáváním.

„Protože nás už v sobotu čeká první jarní ligové utkání proti Liberci, chtěl jsem v pohárovém zápase dát příležitost všem hráčkám a sílu rozprostřít mezi celý tým. Věřil jsem, že to i méně vytížené hráčky zvládnou, což se bohužel nestalo," prohlásil domácí kouč.

Čtvrtfinále Poháru žen FAČR -
1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 1:2 (0:0). Branky: 69. Aneta Polášková - 60. Karolína Vojáčková, 90. Martina Pakostová. Rozhodčí: Jílková - Navrátilová, Uhlířová. Žluté karty: Polášková, Krejčířová - Dvorská, Pakostová, Lišková. Diváci: 70. 
Slovácko: Škrabalová - Valášková, Sedláčková, Klímová (36. Janků), Pěčková - Janíková, Krejčířová (59. Bielikova), Dubcová - Žufánková (46. Waltrová), Polášková, Morávková (59. Bayerová). Trenér: Bláha.

Favorit měl problémy už od rozehrávky. Proti organizovanému soupeři se jen velmi složitě prosazoval. „Holky se nepřesnými a těžkými přihrávkami samy dostávaly pod tlak. Brzy jsme ztráceli míče, takže jsme je museli neustále získávat nazpět. Na balonu jsme si nebyli vůbec jistí, byť jsme ho měli v držení víc než soupeř. Duklu jsme v určitých věcech přehrávali, ale celkově to bylo málo," povzdechl si Bláha.

Bezbrankový stav vydržel přesně hodinu. Pak se prosadila hostující Vojáčková a celek z Uherského Hradiště ještě víc znervózněl. I když Polášková v 69. minutě srovnala na 1:1 a oživila šance Slovácka na postup do semifinále, závěr patřil Pražankám.

Pakostová v poslední minutě strhla vedení na stranu Dukly, domácí fotbalistky už čas na odpověď nedostaly.

„Zápas nám hrubě nevyšel. Musíme se z něj poučit. Věřím, že holky úvodní zaváhání v ligovém utkání proti Liberci odčiní a podáme daleko lepší výkon než proti Dukle," přeje si Bláha.

Komplikací jsou absence důležitých hráček. Start ligového jara rozhodně nestihnou Hollá s Ohlídalovou, proti Dukle si navíc obnovila zranění kolena stoperka Klímová.

Fotbalistky Dukly se do semifinále Poháru žen FAČR probojovaly poprvé v historii.

Ve druhém sobotním čtvrtfinále hostili divizní Raptors Viktorii Plzeň. Západočešky šly v prvním poločase do jednobrankového vedení, radovala se Lenka Karasová.

Po přestávce se podařilo vyrovnat Alici Boučkové, pak už úřadovaly Viktoriánky. Dvakrát se trefila Karina Pelikánová, dva zásahy přidala i reprezentantka Miroslava Mrázová a jednou se radovala Jana Beštová. Favoritky tak zvítězily na půdě čtvrtfinálového překvapení 6:1.