Jednou z nich je brankář Jan Junaštík. Odchovanec Uherského Brodu pomohl Bánovu k postupu do okresního přeboru a nyní se porve o místo jedničky v Nivnici, kde nahradil zkušenějšího Kratochvíla.

Velkou posilou je Michal Vrága. Bývalý kapitán třetiligového Uherského Brodu se po minulé sezoně při pohárovém duelu s druholigovým Vyškovem rozloučil s hráči i fanoušky ČSK, na chvíli si dal pauzu, ale kariéru definitivně neukončil.

Zkušený zadák se nechal přemluvit, na jaře vypomůže Nivnici. V podstatě stejný případ je i Martin Pacl, který dříve působil ve Slovácku, Šardicích, Prostějově, Hulínu či Uherském Brodě.

Třetím hráčem se zkušenostmi z MSFL je Filip Hruboš. Třicetiletý útočník prošel Uherským Brodem a Stráním, naposledy byl v Rakousku, kde v případě lukrativní nabídky možná setrvá, ale nyní se připravuje s Nivnicí. „Jeho případný příchod však bude nejtvrdším oříškem,“ tuší vedoucí mužstva Nivnice Milan Bršlica.

Stoper Kvasic Martin Lapčík hraje první futsalovou ligu za Olomouc. Foto: se svolením Martina Lapčíka
Lapčík o Kvasicích: Jsme taková Brazílie. Chytrý měl mourinhovské sebevědomí

Dalším fotbalistou, který působil v Uherském Brodě a nyní se chystá v Nivnici, je Pavel Konečný. „Už u nás působil a proto není divu, že se mu po našem dresu zastesklo a rád ho vymění za ten luhačovický,“ říká s úsměvem Bršlica.

V týmu účastníka krajské I. A třídy skupiny B kromě gólmana Kratochvíla nepokračuje ani Bartončík. První trénink neabsolvoval nemocný Otrusiník.

Fotbalisté Nivnice se sešli k tréninku po pětasedmdesáti dnech a navzdory dešti a slotě zahájili zimní přípravu.

„Příští týden se naši sejdou jenom dvakrát, ale v posledním lednovém týdnu už se budou vídat častěji, jelikož jim za odměnu přibude třetí trénink zařazený ve středu do tepla sportovní haly. První přípravu sehrajeme až za měsíc, a to 11.února v Uherském Brodě proti Dolnímu Němčí,“ informuje Bršlica.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...