„Chceme tým stabilizovat, doplnit. Hlavně je potřeba pořádně potrénovat,“ ví dobře předseda Vlčnova Jakub Tománek.

Václav Činčala přišel do Vlčnova společně s bývalým spoluhráčem ze Slovácka Pavlem Němčickým v roce 2014. V klubu s přestávkami působil deset let.

„Výsledky nebyly dobré, navíc mám náročnou práci, která se těžko skloubí s fotbalem. Společně s vedením klubu jsme došli k závěru, že bude lepší, když skončím a přijde někdo nový,“ říká Činčala.

Na Vlčnov mu zůstanou krásné vzpomínky, trénování mu ale chybět nebude. Bývalý hráč Zlína či Slovácka po novém angažmá v žádném případě netouží.

„Trénovat už nechci. I když mi někdo zavolá, s díky odmítnu. Nemám na to čas,“ tvrdí.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Vedení Vlčnova známému trenérovi za dlouholetou práci poděkovalo, mužstvo předalo Martinu Liškovi. „Má naši důvěru, veškeré pravomoce. Dostal na starosti první tým,“ uvedl Tománek, který se stará hlavně o mládež.

Cíl Vlčnova pro jarní část sezony je jasný. „Chceme zachránit I. B třídu,“ přiznává šéf klubu.

„Věřím, že se i díky novému trenérovi zvedneme. Budeme bojovat a hlavně sbírat body,“ přeje si.

Vlčnovští fotbalisté v zimní pauze doposud sehráli jedno přípravné utkání. Na umělé trávě v Hrádku remizovali s Pitínem 5:5.

Kádr zůstal stejný.

Nikdo neskončil, v jednání je příchod dvou zvučných posil z vyšší soutěže. „Jsou to zkušení borci. Pokud jejich příchod k nám klapne, budeme na jaře silnější,“ věří Tománek.

Ve Vlčnově ale chtějí v budoucnu sázet i na vlastní odchovance. Přípravka a žáci fungují, dorostenecké družstvo ale obnovili po několika letech.

„Jsem rád, že jsme to dali dohromady, protože kontinuita tady chyběla,“ ví dobře šéf klubu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...