„Nezvyk to není. Z předchozího angažmá ve Starém Městě, kde jsem rovněž chytával i hrával, jsem na to zvyklý. Problém s tím nemám,“ tvrdí dvaadvacetiletý odchovanec Jiskry.

Jelikož v brance stojí od dětství, cítí se mezi třemi tyčemi jistě, ale když je potřeba, vypomůže i v útoku, jak to ukázal v neděli dopoledne proti Dolnímu Němčí.

„S Červinkou se pravidelně střídáme po dvou zápasech akorát nyní nám marodí jediný hroťák Tomáš Vaněk, tak jsme se domluvili, že když mě trenér Cigoš postaví, budu hrávat,“ říká.

Vanda se v důležitém záchranářském souboji proti okresnímu rivalovi rozhodně neztratila. Fanoušky zaujal hlavě precizní přihrávkou na vedoucí gól Hynka Vaňka ve 26. minutě. „Stačí se podívat v televizi na světové hráče, jak to dávají, a jednou to vyjde,“ culí se.

Kapitána pak podobně vysunul do šance i po změně stran, gól z toho ale nebyl.

Zlechovští ale neproměněné tutovky litovat nemuseli, Dolní Němčí ve 20. kole krajské I. A třídy skupiny B přehráli 3:0 a odpoutali se z posledního místa.

„Výsledek je krásný, získali jsme důležité body,“ radoval se. „Tento zápas jsme potřebovali zvládnout, abychom se odrazili ode dna. Snad takto budeme pokračovat dál. Jsme na dobré cestě, ale herně je pořád co zlepšovat,“ vnímá.

Zlechov si proti neškodnému Dolnímu Němčí velmi slušně. Protivníka nijak neválcoval, ale v šestnáctce soupeře byl mnohem agresivnější, důslednější a přesnější. Hosté pod vedením nového kouče Zdeňka Skopala propadli.

„Čekal jsem, že budou hrát víc po zemi. Na podzim nás u nich přehráli, hráli dobře, tentokrát ale jenom nakopávali balony dopředu. My jsme si je však rozebírali, poctivě dostupovali, i proto jsme zaslouženě vyhráli,“ uvedl Vanda.

Fotbalisté Zlechova díky třetímu letošnímu triumfu zvýšili šance na záchranu soutěže, dostali pod tlak hlavní konkurenty z Fryštáku a Kunovic, klid nemají ani Nedachlebice, Koryčany, Dolní Němčí či Újezdec. „Věříme, že se dostaneme do desítky a zůstaneme v této třídě,“ přeje si.

Odchovanec Jiskry Staré Město přišel do sousedního Zlechova loni v létě, zatím je v novém klubu spokojený. V klubu sice nepanuje úplná spokojenost, ale situace je daleko lepší než na podzim. V neděli bylo v domácí kabině hodně veselo.

Tak hlasitý pokřik nebyl slyšet dlouho. „Když se vyhrajeme, dokážeme to oslavit. Na druhý den je pak náročné vstávat ráno do práce,“ dodává údržbář.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...