„Byl to klasický první zápas, který rozhodně splnil svůj účel. Vedli jsme 1:0 a 2:1, soupeř po našem prostřídání výsledek srovnal. Zahráli si všichni, šanci dostali i mladí kluci. Jenom škoda, že umělka ve Strážnici je ve velmi špatném stavu,“ mrzí kouče Uherského Ostrohu Romana Šálka.

Jeho tým se na jarní odvety připravuje v domácích podmínkách dvakrát týdně. „V únoru nabíráme hlavně kondici, proto je vždycky v úterý výběh po okolí a v pátek jsme na vedlejším tréninkovém hřišti,“ informuje.

Přípravný fotbal -
TJ SLOVAN BZENEC B – FK UHERSKÝ OSTROH 3:3.
Branky: Marčík, Mikoška, Dulovecz – Petráš, Llanos, Zálešák.

S přístupem i účastí je spokojený. „Na prvním tréninku bylo šestnáct klukům, jinak chodí kolem čtrnácti,“ hlásí počty.

Kádr se od konce podzimu nijak nezměnil. Hlavní zprávou je udržení kanonýra Martina Zálešáka, kterého lanaří konkurenční týmy každý půlrok. „Jsem rád, že zůstává u nás a ještě nám pomůže,“ těší kouče.

Z dorostu Kunovic se do Uherského Ostrohu vrátil Daniel Petráš, který proti Bzenci B dokonce skóroval. Trenér Šálek zkouší mezi muži i jiné šikovné mladíky.

Hokejista Uherského Ostrohu Pavel Flora.
Skvělý výkon na body nestačil. Ostrožané v parádní přestřelce padli s lídrem

Na marodce je nyní pouze zkušený Jurčeka, který se k mužstvu připojí až v pátek, kdy Ostrožanům začíná domácí víkendové soustředí. „Až do neděle budeme trénovat dvoufázově,“ upozorňuje Šálek.

Uherský Ostroh před startem jara sehraje ještě tři nebo čtyři přípravné duely. Domluvené jsou zápasy s Blatnicí a Kněždubem, soupeř pro generálku je v jednání, stejně jako střetnutí se sousedním Veselím nad Moravou.

Slovácký celek čeká oproti minulým letům klidnější jaro. Zatímco v předcházejících sezonách Ostroh na podzim získal jenom tři a osm bodů, nyní je tým se sedmnácti body na osmém místě.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„Jsme spokojení. Naším cílem je klidný střed tabulky, taky chceme 11. května porazit sousední Ostrožskou Novou Ves, které máme po podzimu co vracet,“ pamatuje si dobře Roman Šálek.

Na souboj s bratrem Bronislavem už ale nedojde. Mladší sourozenec kývl na nabídku divizního Bzence, kde dělá asistenta hlavnímu kouči Bohumilu Páníkovi, hrát bude v sousedním Rakousku.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...