Seveřanky jsou v aktuálním žebříčku FIFA na třináctém místě a zároveň jsou sedmým nejlepším týmem Evropy. Český tým naopak po únorovém reprezentačním okně klesl na třicáté místo žebříčku FIFA.

„Dánky dlouhodobě ukazují velkou kvalitu. Pravidelně se účastní mistrovství Evropy i mistrovství světa. Mají velmi silný a vyrovnaný kádr a jako velmi kompaktní celek jsou na každý zápas velmi dobře připravené,“ říká trenér české reprezentace Karel Rada.

Dánsko má na soupisce celou řadu fotbalistek, které hrají za věhlasné evropské kluby. Ofenzivně laděný tým má například v nominaci tři hráčky z Realu Madrid a především v útočné fázi spoléhá na útočnice Pernille Harder z Bayernu Mnichov a Amalii Vangsgaardovou z PSG.

Fotbalista Slovácka Petr Reinberk při derby se Zlínem.
Je potřeba předvést lepší výkon a zabrat, ví dobře obránce Slovácka Reinberk

Reprezentace Dánska si na loňském mistrovství světa zahrála osmifinále, kde po boji padla s domácí Austrálií 0:1. V Lize národů Dánkám jen těsně unikl postup do semifinále, když v posledním zápase ve skupině doma smolně prohrály s Islandem 0:1.

V únoru si zahrály přípravný zápas s Rakouskem, který skončil nerozhodně 1:1.

Kvalifikace o postup na ME se hraje formátem Ligy národů a český tým jako účastník nejvyšší Ligy A ve čtyřčlenné skupině narazí na mistryně světa ze Španělska, Dánsko a Belgii.

Češky začnou domácím zápasem proti Dánsku a následně odcestují do španělského Burgosu, kde v úterý změří síly s aktuálně nejsilnější reprezentací světa.

Zápas na Městském stadionu v Uherském Hradišti se hraje v pátek 5. dubna v osmnáct hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji v rámci sítě Ticketportal.