„V žádném případě se nechci dotknout nikoho z Nezdenic, kde se mi líbilo a byl jsem tam spokojený, ale tady je trošku někde jinde. Trénování i chod klubu je jiné,“ vypozoroval Vystrčil.

V Újezdci není poprvé. V klubu před lety působil coby hráč, když tam zamířil z Uherského Brodu. „Nějaké vazby tam pořád mám, taky znám kopec lidí,“ upozorňuje.

Po konci v Nezdenicích byl rozhodnutý, že si dá pauzu a s trénováním na chvíli skončí, setkání s bývalým spoluhráčem ale změnilo jeho rozhodnutí.

„Lákal mě do Újezdce. Začalo mi to vrtat hlavou a já po poradě s rodinou na nabídku kývl,“ líčí.

Vystrčil v Nezdenicích s různými přestávkami působil od roku 2017, nyní se stal hlavním koučem Újezdce, kde mu bude vypomáhat Miroslav Kobzinek.

Trenér Libor Soldán přebírá fotbalisty Ostrožské Nové Vsi.
Fotbalisty Ostrožské Nové Vsi povede trenér Soldán. Domů se vrátili tři hráči

Účastník I. A třídy skupiny B už má za sebou dva tréninky, kádr se po minulé sezoně téměř nezměnil.

„Zůstat by měli všichni hráči. Někteří jsou ještě na dovolené, takže jsem je neviděl, ale počítám s nimi,“ ubezpečuje nový kouč.

Posila do Újezdce nedorazila zatím žádná. „Něco máme rozjednaného, ale jelikož jsem v klubu pět dní i s cestou, nechávám to spíše na vedení,“ přiznává.

Pětačtyřicetiletý Vystrčil zodpovídá za to, že mužstvo bude na sezonu dobře nachystané.

Újezdec hrál na jaře pouze o záchranu, nakonec se udržel v soutěži v předstihu, ale letos by chtěl mít klid ještě dřív.

„Vím, že se hraje na výsledky, ale já chci, aby to kluky i fanoušky bavilo. Mám rád, když se nedostávají góly, samozřejmě výhra 3:2 mi vůbec nevadí,“ usmívá se.

 Trenér Martin Kolář po konci v Brumově přebírá fotbalisty Bojkovic.
Fotbalisty Bojkovic převzal trenér Kolář. Hrával za Anderlecht či Stoke City

První test formy a výkonnosti přijde za týden v neděli 23. července, kdy si Vystrčil odbude soutěžní premiéru při pohárovém utkání v Ostrožské Nové Vsi.

V případě postupu čeká Újezdec derby s Luhačovicemi, což je jistě velká lákadlo. Sezonu odstartuje slovácký celek na hřišti Nedašova.

„Přiznám se, že soutěž jsem doposud sledoval jenom zpovzdálí. Samozřejmě znám třeba hráče Nivnice, ale o vzdálenějších soupeřích nemám až takový přehled. Já ale musím věřit svému mančaftu,“ říká.

„Když budeme hrát dobře a soupeř bude lepší, pogratuluji mu a sportovně uznám porážku. Samozřejmě chci ale mít z fotbalu radost a zažívat pocit vítězství, proto se vlastně tem sport taky dělá,“ dodává.