„Neřekl bych, že mě to vyjde úplně na draho, ale samozřejmě nějakou tu pálenku musím do kabiny donést, kluci už mě informovali,“ říká s úsměvem jednadvacetiletý forvard.

Hattrick naposledy zaznamenal na konci minulé sezony. Tehdy ještě coby hráč Šumic sestřelil Bylnici.

V neděli exceloval znovu. Tři góly stihl dát za poločas. Bojkovice hlavně díky Andrlíkovi zvítězily v Nedachlebicích 4:1 a upevnily si pozici v popředí krajské soutěže.

„Vstup nám vstup do zápasu, už v desáté minutě jsme vedli 2:0. Nedachlebice držely balon, my hráli spíše na brejky. Sice jsme dostali hned gól na 2:1, ale jinak jsme soupeře velice k ničemu nepustili,“ líčí.

„Před přestávkou jsme zvýšili na 3:1, což nás uklidnilo. Ve druhém poločase jsme přidali ještě jeden gól a utkání jsme si pohlídali,“ přidává.

Fotbalisté Bojkovic potvrdili na půdě okresního rivala formu z minulých zápasů. Slovácká Viktoria se drží na třetím místě, společně se čtvrtými Kunovicemi dohání druhou Nivnici.

„Jaro hodnotím dobře. Myslím, že jsme odehráli dost dobré zápasy. S výkony, výsledky i umístěním můžeme být zatím spokojení, ale samozřejmě vždy to může být lepší,“ ví dobře.

Fotbalisté Starého Města (žluté dresy) přehráli na Širůchu poslední Koryčany 4:0.
I. A třída sk. B: Kunovice i Bojkovice se dotáhly na Nivnici, Dolní Němčí padlo

Na úspěšném tažení Bojkovic má obří podíl i trenér Martin Kolář. Borci z I. A třídy se mají od bývalého ligového obránce či záložníka, který v kariéře prošel Anderlechtem Brusel, Stoke City, Helsingborgem či Apollonem Limassol, co učit.

„Trenér Kolář je výborný, má strašně moc zkušeností a snaží se nám toho co nejvíc dát. Přiznám se, že jsem si jeho kariéru musel nastudovat, neznal jsem ji, ale teď už ji mám velice dobře zmapovanou a vím, že to byl výborný fotbalista,“ oceňuje.

Andrlík má za sebou ale také zajímavou zkušenosti. Coby mládežník strávil rok v mládeži Zlína. Na turnaji v Praze si mladí ševci zahráli i proti Paris Saint Germain, Hertě Berlín, Portu a dalším evropským klubům. „Byl to pro mě veliký zážitek,“ vyznává se.

Na krátké působení na Vršavě vzpomíná rád. „S kluky jsme byli výborná parta. Nejdál to z mého ročníku dotáhl David Tkáč. Už tehdy jsem poznal, že ten kluk to dotáhne daleko,“ tvrdí.

Andrlík si ke Zlínu nevybudoval extra vřelý vztah. Od dětství fandí konkurenčnímu Slovácku. Ševcům ale sestup z první ligy nepřeje. „Když se hraje derby, tak tam jedu, jinak ne,“ přiznává.

Fotbalisté Uherského Ostrohu v I. B třídě poskočili už na druhé místo.
I. B třída sk. C: Uherský Ostroh se po výhře nad Topolnou dotáhl na Buchlovice

Šikovný útočník by si rád zahrál vyšší soutěž. Bojkovicím chce pomoct k postupu do krajského přeboru, který láká většinu hráčů Slovácké Viktorie, celý klub.

Ostatně i kvůli větším ambicím se v zimní pauze vrátil ze Šumic. „Kluci z Bojkovic už mi delší dobu psali, lákali mě zpět. Vycítil jsem, že je na čase, abych se zlepšoval a posunul se zase o něco výš,“ říká.

Andrlík většinou nastupuje na hrotu útoky. Občas ale vypomůže ve středu zálohy nebo zaskočí na křídle. „Je mi jedno, kde nastupuji,“ tvrdí s úsměvem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...