Na jaře by Spartak nejspíše čekaly drsné záchranářské boje, vysvobození a záchranu přinesla pandemie koronaviru a rozhodnutí výkonného výboru FAČR, který ještě před startem druhé poloviny sezonu předčasně odpískal.

„Nadšení jsme z toho opravdu nebyli. Soutěž jsme chtěli normálně dohrát, pro záchranu jsme v zimě dělali maximum. Chtěli jsme dokázat, že do první A třídy patříme,“ prohlásil trenér Hluku Jiří Vojtěšek.

Vedení Spartaku po mizerném podzimu opravdu nelenilo. Naopak, se snažilo výrazně omlazené a nezkušené mužstvo posílit. Domů se z Rakouska vrátil rozdílový Tomáš Martiš, hotový byl příchod Jakuba Bilavčík a ve finále byl také přestup Ondřeje Čejky, který prošel Šardicemi, Slováckem nebo Osvětimany.

„I když půl roku nehrál, jistě by nám pomohl,“ věří Vojtěšek.

V jednání jsou příchody ještě dalších hráčů. Funkcionáři Hluku se upínají hlavně k Rakousku, kde působí hned několik odchovanců a bývalých hráčů Spartaku.

„Naším přáním je, aby se někteří z nich vrátili domů. Nyní musíme všichni čekat na to, jak celá situace ohledně pandemie vyvine. Pokud ale chceme, aby mužstvo bylo v další sezoně konkurenceschopné, musíme tým doplnit,“ uvědomuje si bývalý ligový obránce, který by konečně chtěl mít z fotbalu radost.

První půlrok v Hluku přinesl někdejšímu obránci Synotu nebo Kunovic spíš zklamání.

„Když se nedaří a na mužstvu leží deka, fotbal každý přestává mít rád. Ve sportu ani v životě nejde pořád prohrávat. Naopak, k poctivé práci patří dobré výsledky,“ myslí si devětačtyřicetiletý kouč.

Vojtěšek své svěřence neviděl dva měsíce. První trénink mají fotbalisté Hluku naplánovaný na tento čtvrtek.

„S kluky se potkáme po delší době. Uvidíme, kolik nás bude. Příští týden už bychom ale chtěli trénovat bez omezení. Všechno ale záleží na tom, co nám vláda dovolí,“ říká.

Celek z Uherskohradišťska se pomalu začne připravovat na další soutěžní ročník. V Huku všichni věří, že další sezona bude mnohem úspěšnější než ta letošní, nedohraná.

„Chceme tamní fotbal zase pozvednout na úroveň, která tady byla. Zda se nám to povede letos, nebo příští rok, není jisté. Každopádně musíme pracovat stejně jako v zimě a ještě nějaké hráče přivést,“ dodává Vojtěšek.