„Troufnu si říct, že v tomto se nám povedl opravdový majstrštyk. Semiš (Juraj Semanko – pozn. red) je skvělý gólman, určitě nám pomůže,“ je přesvědčený Skopal.

Sedmadvacetiletý gólman vytvoří dvojici společně s dosavadní jedničkou Radkem Kadlčkem. „Roky nikdo z nás nezastaví, což platí i u naší dlouholeté opory v brance Radka, takže po společného domluvě byl náš prvořadý úkol sehnat za něj náhradu, což se nám podařilo,“ těší Skopala.

Další výraznou posilou devátého týmu krajské I. A třídy skupiny B je Michael Palík, jenž přichází do Dolního Němčí ze Strání.

„Míša bydlí v Dolněmčí, přemlouvali jsme ho opravdu dlouho. Jsem rád, že je konečně tady. Doufám, že u nás zakotví dlouhodobě a to nejenom v chomoutu, ale i fotbalově,“ přeje si Skopal.

Dalším nováčkem v mužstvu by měl být Tomáš Tinka, který se vrátil na Moravu po čtyřletém pobytu na Novém Zélandu, kde byl také aktivním hráčem. „Bohužel ještě se u nás moc neohřál a už pomalu zase balí do Austrálie. Snad bude jeho půlroční angažmá přínosem pro obě strany,“ doufá Skopal.

Osmatřicetiletý kouč kromě kmenových hráčů a odchovanců i nadále počítá i s Václavem Ondřejkou, se kterým se domluvil na pokračování.

Zůstává i Slovák Poruban a slib vrátit se do mužstva dodržel Libor Kadlček. „Ten však ještě není zdravotně úplně fit a také kondici sbírá zatím po skromnu,“ přiznává Skopal.

Z rezervního týmu se připojil Lukáš Ondra. „Je to vnuk našeho dlouholetého, bohužel již zesnulého, mecenáše Jožky Přikryla, který mu zcela určitě fandí z nebeské tribuny,“ prohlásil kouč Dolního Němčí.

Fotbalisté Dolního Němčí (černé dresy) v zahajovacím utkání Gambrinus Cupu zdolali Nivnici 2:1.
Gambrinus Cup 2023: Straňák skóroval za Nivnici, derby ale zvládlo Dolní Němčí

Do béčka naopak zamířil Petr Skařupa, který dal ještě před zimní přípravou přednost stolnímu tenisu. „Jinak se v našem mužstvu žádné kolotoče se nekonaly,“ usmál se Skopal.

Se současnou podobou kádru je spokojený. „Ve vší skromnosti si troufnu říct, že mužstvu nyní nechybí zdravá konkurence spojená s fotbalovou kvalitou a je na náš všech, abychom poctivou dřinu v přípravě zužitkovali v sezoně a co nejdřív se dostali do horní poloviny tabulky, což je nás jasný cíl,“ upozorňuje.

Fotbalisté Dolního Němčí v zimní pauze absolvuje turnaj v Uherském Brodě a přípravný zápas se Slušovicemi. „Uvidíme, zda se nám podaří dotáhnout i měření sil s kluky z Kuřimi, současnými svěřenci Svatě Habance,“ říká. Příprava probíhá v domácích podmínkách včetně čtyřdenního soustředění.

„Sice máme krásný nový stadion, ale v tomto období je citelně znát absence velké hrací plochy s umělou trávou. Pro mě je to ale dobrá výmluva pro kluky na tréninkových jednotkách, když sypeme do nohou bomby na jakýchkoliv běžeckých tratích a terénech,“ dodává s úsměvem Skopal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...