„Jasné zatím není nic. Petr je tam na dvoutýdenní zkoušce. Do konce měsíce by se to mělo dořešit. Nevím, jak to dopadne. Čekáme na reakci Strání. I když by to pro nás byla samozřejmě ztráta, osobně mu nebráním, přece jenom je to o dvě třídy výš. Pokud se dohodneme a odejde, pokusíme se sehnat jiného hráče,“ říká v klidu bojkovický trenér Martin Liška.

Gago patří mezi odchovance Slovácké Viktorie. V mládeži působil také v Brumově a chvíli byl i ve Zlíně, až doteď ale zůstával věrný mateřskému oddílu.

Změnit by to mohl zimní odchod do Strání. Divizní celek totiž potřebuje při záchranářské misi střelce, což krajský snoper splňuje.

Otázka je, jak zvládne přechod z nižší krajské soutěže o dvě patra výš.

„Petr je určitě výborný fotbalista, talent. Přijde mi ale, že trošku zpohodlněl. Už v první A třídě měl problém vydržet celý zápas,“ upozorňuje Liška.

Právě ve fyzické kondici má Gago největší rezervy. Herně na divizi určitě má. Zda ji ale uběhá, není jisté. „Pokud ve Strání zůstane, jsem zvědavý, jak se s tím popasuje,“ říká bojkovický kouč.

„Po fotbalové stránce mít problém nebude, ale pokud nemáte sílu, kondici, projeví se to i v řešení herních situací, při zakončení,“ míní.

„Už na podzim měl hromady příležitostí, ale tím, že už nemohl, tak to řešil špatně a šance nedal, což je však normální, přirozené,“ pokračuje.

Fotbalisté Kunovic (černé dresy) na úvod zimní přípravy podlehli Štítné nad Vláří.
Podívejte se: Kunovice smazaly dvougólové manko, se Štítnou stejně prohrály

Liška věří, že si i bez Gaga tým poradí. Bojkovice jsou po podzimu čtvrté. Na postup to v konkurenci Osvětiman a Hluku nevypadá, boje o udržení jdou mimo ně, zachráněné jsou již teď.

Jinak se kádr Slovácké Viktorie nezměnil, je stejný jako na podzim. „Spíš čekáme, až se zapojí kluci, kteří stagnovali nebo je fotbal přestal bavit,“ uvedl Liška.

Mužstvo v zimní přípravě, kterou odstartovalo až na konci ledna, bojuje s absencemi, docházkou. „Chápu, že omluvenky jsou kolikrát z objektivních důvodů. Snad to ale v březnu bude lepší a pojedeme ve standardním režimu,“ přeje si.

I když fotbalisté Bojkovic zahájili přípravu později než v předcházejících letech, scházejí se třikrát týdně, takže na startu druhé polovině sezony budou dobře nachystaní.

„Klukům jsme schválně dali dlouhou přestávkou. Loni jsme trénovali poměrně dlouho a čekali na start soutěží. Když jsme v létě začali novou sezonu, přišlo mi, že je mužstvo nekonečnou přípravou přetrénované nebo unavené, protože nikdo nevěděl jak to dopadne,“ líčí.

Čtvrtý tým krajské I. A třídy skupiny B zatím odehrál dva duely. Na Slovensku prohrál s Novou Dubnicí 2:6, o víkendu si zlepšil náladu, když deklasoval béčko Slavičína 6:0.

Fotbalisté Starého Města si v zimní přípravě zaknihovali výhru a porážku.
Kyjov zdolali, s Vnorovy padli. Za Staré Město skóroval i Ukrajinec Hleb

„V obou zápasech jsme měli problémy se sestavou. Na Slovensku nás bylo jedenáct, chytat musel hráč, což se projevilo na výkonu i výsledku, který pro mě ale není vůbec důležitý. Byl to pro nás takový trénink, zpestření úvodního přípravného týdne,“ pronesl.

Podobné to bylo i teď o víkendu, byť s rozdílným skóre. „Vypadalo to sice daleko lépe, ale oba týmy měly problémy se sestavou. Soupeř navíc hraje o třídu níž, takže z vysoké výhry žádnou vědu nedělám,“ uvedl Liška.

Bojkovice se před startem jarních odvet ještě utkají s Valašskými Příkazy, Štítnou nad Vláří a Brumov. Další soupeř je v jednání. Mužstvo navíc v polovině března absolvuje v Brumově čtyřdenní soustředění.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …